Đoković u četvrtfinalu Dubaija

Prvi nosilac turnira je savladao Španca Bautistu-Aguta sa 6:1, 7:6

27.2.2013.
19:15

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je u drugom kolu ATP turnira serije 500 u Dubaiju Španca Roberta Bautistu-Aguta rezultatom 2:0 (6:1, 6:3), i plasirao se u četvrtfinale gde ga očekuje duel sa sedmim nosiocem Italijanom Andreasom Sepijem.

Naš jedini preostali predstavnik na "Duty Free Championship"-u rutinski je izašao na kraj sa trenutno 55. igračem na ATP listi.

Đoković je do prvog seta došao posle samo 23 minuta igre. Ekspresno je Novak tri puta napravio brejk, a koliko je bio dominantan pokazuje podatak da je pri servisu prepustio protivniku samo dva poena.

Na početku drugog seta srpski teniser je poveo sa 3:0, ali u finišu seta je ispustio prednost pa je Španac uspeo da izjednači na 5:5, iako je Đoković propustio nekoliko meč lopti. Ipak, svetski "broj 1" je rešio meč u svoju korist nakon taj-brejka i overio plasman među osam najboljih.