DINAMOVI KRVNICI NAKON 25 GODINA IZBORILI LIGU PRVAKA: / Uz Ferencvaroš, to je uspjelo i Olympiakosu te Dynamu iz Kijeva

U srijedu od 21 sat igraju se preostale tri utakmice play-offa Lige prvaka

29.9.2020.
23:15

Nogometaši kijevskog Dynama, grčkog Olympiakosa i mađarskog Ferencvarosa izborili su plasman u Ligu prvaka, dok Gent, Omonija i Molde sele u Europsku ligu.

FERENCVAROŠ SE IZVUKAO U LUDOJ UTAKMICI: /

Dinamovi krvnici remizirali u 'cirkusu' sa šest golova, Uzuni opet zabio

Nakon što je u Belgiji slavio sa 2-1, Dynamo je u Kijevu pobijedio Gent sa 3-0.

Golove za ukrajinski sastav u kojem je pomoćni trener Ognjen Vukojević, zabili su Vitalij Bujalski (9), Carlos De Pena (36-11m), Gerson Rodrigues (49-11m).

Ferencvaroš sačuvao svoju mrežu

Ferencvaros i Molde su nakon lude, 3-3 utakmice u Norveškoj, u uzvratu u Budimpešti odigrali 0-0, pa Mađari, koji su izbacili Dinamo idu u elitno društvo.

Tako će Ferencvaroš igrati Ligu prvaka prvi put nakon 25 godina.

Gosti su bili bliži pobjedi, imali su nekoliko lijepih prilika, no mreža domaćeg sastava je ostala nedirnuta.

Možda i najbolju priliku Molde je imao u 76. minuti kada se Eirik Hestad našao u situaciji jedan na jedan s golmanom, no njegov udarac je Denes Dibusz sjajno zaustavio. U 88. minuti odličnu priliku imao je i Ola Brynhildsen, ali je pucao pored gola.

U posljednjim trenucima susreta Myrto Uzuni je zabio za Ferencvaros, ali je gol poništen zbog zaleđa.

U srijedu odluka o još tri kluba

Ligu prvaka je izborio i Olympiakos koji je u Pireju pobijedio Omoniju sa 2-0, a potom u uzvratu u Nikoziji odigrao 0-0.

U srijedu su još tri utakmice 4. pretkola: PAOK - Krasnodar (1-2 u prvom susretu), Midtjylland - Slavia Prag (0-0) i Salzburg - Maccabi Tel-Aviv (2-1). Sve utakmice započet će u 21 sat.

Ždrijeb skupina Lige prvaka je u četvrtak, 1. listopada.