DINAMO OTVORIO NOVU EUROSEZONU: / Modri na krilima Oršića do lagane pobjede

Mikheil Meskhi Stadium, Tbilisi, 19:30 h

SABURTALO - DINAMO 0-2

SABURTALO: Migineishvili, Margvelashvili, Lakvekheliani, Rekhviashvili, Mali, Altunashvili, Diasamidze, Alwyn, Goncalves, Rolović, Kokhreidze

DINAMO: Livaković, Perić, Lešković, Leovac, Pinto, Ademi, Gojak, Kadzior, Oršić, Gavranović, Hajrović

Na najbolji mogući način otvorio je Dinamo novu europsku sezonu. Modri su u Tbilisiju svladali domaći Saburtalo s 0:2 i tako osigurali miran uzvrat 2. pretkola Lige prvaka na Maksimiru. Golove su zabili Mislav Oršić i Bruno Petković.

Iako je Dinamo u utakmicu krenuo kao uvjerljivi favorit, nije baš tako izgledalo od samog početka. Saburtalo je krenuo hrabro, stvorili su nekoliko poluprilika, no lako je to sve odbila Dinamova obrana kojoj je nedostajao standardni stoperski par Theophile-Dilaver.

PRVI MAČIĆI SE U VODU (NE)BACAJU: /

Nisu modri nešto posebno briljirali, ali jedna stvar jako veseli; ovo mnogi nisu vidjeli na TV-u

Bjelica je u utakmicu krenuo oprezno, njegova momčad nije izlazila u visoki presing i nije dominirala posjedom lopte. Ipak, najbolja šansa prvog dijela pripala je Dinamu.

Tražili penal

Mario Gavranović je u 39. minuti sam povukao kontru s centra, izdržao je sve napade gruzijskih igrača sve do ruba šesnaesterca. Mogao je i asistirati, ali odlučio je pucati, no samo u blok.

Valja napomenuti da su u 28. minuti gruzijski nogometaši okružili suca. Altunashvili je pao na rubu šesnaesterca nakon duela s Amerom Gojakom i mislili su Gruzijci da je to vrijedno kaznenog udarca, no sudac Ardeleanu je samo odmahnuo rukom.

Bolji drugi dio

Nakon dosadnjikavog prvog dijela, drugo poluvrijeme ponudilo je puno više akcije. U 51. minuti domaćin je imao sjajnu priliku. Ognjen Rolović je pucao glavom, a Livaković je fantastično obranio.

Dinamo je slomio Gruzijce u 67. minuti golom Mislava Oršića. Izet Hajrović je probio stranu i ubacio, a Oršić na drugoj stativi zabio za vodstvo.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 78. minuti kada je Oršić izborio kazneni udarac, a Bruno Petković sigurno zabio za 2-0. Jedanaesterac je skrivio Margvelašvili oborivši Oršića.

Uzvratna utakmica je na Maksimiru za tjedan dana.

FT Gotovo je! Dinamo je pobijedio 0:2 u Tbilisiju na otvorenju eurosezone.

87' Posljednja zamjena kod Dinama. Šunjić ulazi, izlazi Petković

78' Gledatelji lagano odlaze sa stadiona. osim kiše golova pada sad i ona prava kiša i nema se tu što više gledati.

77' Bruno Petković je siguran realizator penala i to je laganih 0:2 za Dinamo.

76' Penal za Dinamo! Margvelashvili je ušao u Oršića džonom i to je čisti jedanaesterac.

68' Petković je ušao u igru, a izašao je Gavranović.

67' GOOOOOOOL! DInamo vodi 0:1. Mislav Oršić zabio je nakon ubacivanja Izeta Hajrovića i konačno su Modri poveli u Gruziji.

65' Odlično proigravanje Hajrovića za Gojaka koji loše prima loptu i ona završava u korneru kojeg Modri nisu iskoristili.

58' Marin Leovac malo je pregrubo ušao u ovaj duel. Žuti karton za njega.

51' Ivo Pinto izašao je iz igre, a ušao je Mario Šitum.

50' Livaković je sada spasio Dinamo. Rolović je odlično pucao glavom, a Dinamov vratar izvadio taj udarac iz gola i izbacio loptu u korner za Saburtalo.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena u sastavima.

HT Dok čekamo da počne drugo poluvrijeme, bacite oko na galeriju s Dinamove prve ovosezonske euroutakmice:

HT Gotovo je prvo poluvrijeme u Tbilisiju. Nismo vidjeli golove, ali ni impresivnu igru. Dinamo je imao najbolju šansu na utakmici u 39. minuti. Gavranović je bio u sjajnoj poziciji, mogao je proigrati, ali se odlučio na udarac koji je završio u bloku.

45' Igrat će se još tri minute u prvom dijelu utakmice.

42' Prvi žuti karton u momčadi Dinama. Kadzior je požutio zbog grubog starta.

39' Najbolja prilika DInama na utakmici. Gavranović je krenuo s centra, došao sve do 16 metara, ali odlučio je završiti akciju sam iako je mogao dodati na lijevu i na desnu stranu. Od svega samo lopta za Gruzijce.

31' Kadzior je pokušao volejem lijevom nogom iznenaditi Migineishvilija iz daljine, ali loše je zahvatio tu loptu.

28' Altunashvili je došao iz pozadine, pucao u padu nakon duela s Gojakom. Otišla je lopta pored vrata, ali okružili su igrači Saburtala suca tražeći penal, ali on je samo odmahnuo rukom.

24' Evo i prve prijetnje Dinama. Gojak je pucao s 20 metara nakon dobre akcije, ali jedva je to došlo do vratara Saburtala.

21' Prvi pokušaj na utakmici u okvir gola. Diasamidze je tukao, ali samo je zagrijao Livakovića.

20' Dinamo igra dosta oprezno, ne izlaze skroz u visoki presing i puštaju dosta posjeda. Saburtalu. Dovelo je to do jednog opasnog centaršuta Gruzijaca kojeg je očistio Leovac.

16' Saburtalo je dosta na Dinamovoj polovici, ali obrana Modrih lako otklanja njihove pokušaje.

10' Nije ovo baš najuzbudljivija utakmica na svijetu. Još uvijek nema prilika ni s jedne strane.

5' "Dinamo Zagreb" čuje se s tribina. Nekolicina Dinamovih navijača stigla je u Tbilisi podržati svoj klub.

1' Počela je utakmica u Gruziji. Dinamo kreće na svoj europski put.

19:25 Igrači polako izlaze na travnjak u Tbilisiju. Nije neka gužva na tribinama i atmosfera neće biti paklena.

Momčad zagrebačkog Dinama u utorak u 19.30 igra prvu utakmicu drugog pretkola Lige prvaka u Gruziji protiv tamošnjeg prvaka Saburtala iz Tiblisija.

Modri u utakmicu ulaze u ulozi velikog favorita, no u momčadi hrvatskog prvaka svjesni su da bi bilo kakvo opuštanje moglo biti presudno.

NENAD BJELICA OGLASIO SE UOČI DINAMOVOG EUROPSKOG STARTA: Otkrio i kakav je status Danija Olma

“Naši protivnici su jako dobri tehničari, a ono što je posebno dobro kod njih je to da igraju odličan timski nogomet. Bili su bolji od Sheriffa i zasluženo su prošli dalje, imali su period od nekih 15 minuta u prvoj utakmici kada nisu bili dobri, ostalo su igrali odličan nogomet i zasluženo su tu gdje jesu”, rekao je o ekipi Saburtala trener Dinama Nenad Bjelica.

Strateg Modrih otkrio je kako će Dinamo u obrambenom dijelu ekipe u utakmicu ući poprilično oslabljen. Otkrio ju kako Theophile i Dilaver i dalje nisu u pogonu te da će sutrašnju utakmicu na mjestu stopera odigrati Lešković i Perić.

"Spremni smo za utakmicu. Dino Perić i ja igramo već dugo zajedno. Prošle dvije utakmice smo odigrali zajedno, uigrani smo i spremni. Dosta smo analizirali Saburtalo i nadamo se da neće biti problema. Vjerujemo u dobar rezultat", prenosi Dinamova stranica Leškovićevu izjavu.