ČUDO U ITALIJI: / Sjećate li se Nikole Kalinića? Nećete vjerovati što mu je pošlo za rukom, sada će ga opet svi htjeti vidjeti među Vatrenima

Kalinić je odigrao čitav susret za Romu, dok je Marko Rog igrao za Cagliari do 90. minute

1.3.2020.
20:01
Screenshot.

Hrvatski napadač NikolaKalinić s dva gola i asistencijom bio je najzaslužniji za 4-3 (2-1) gostujuću pobjedu Rome protiv Cagliarija u susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

KALINIĆ NAPRAVIO ŠOU PA ODGOVORIO NA ŠKAKLJIVO PITANJE: /

'Razmišljam samo o nogometu i to je jedino važno'

Kalinić, koji je dobio priliku od prve minute, postigao je prva dva pogotka svog sastava na utakmici u 29. i 41. minuti kojima je zaostatak od 0-1 pretvorio u prednost od 2-1 na poluvremenu. Kalinić je prvo spretno reagirao pred suparničkim golom i samo minutu nakon što je JoaoPedro doveo Cagliari u vodstvo poravnao na 1-1, da bi pet minuta prije odlaska na odmor iz neposredne blizine pospremio loptu u mrežu nakon prodora i asistencije Mkhitaryana.

U 64. minuti Kalinić je odlično glavom spustio loptu u prostor za Kluiverta koji je potom pogodio za 3-1. Do kraja susreta je Pereiro u 75. smanjio na 3-2, pa je Kolarov u 81. vratio Romi prednost od dva gola, da bi Joao Pedro popravio vlastiti neiskorišteni kazneni udarac i u 89. minuti smanjio na konačnih 4-3. Kaliniću su ovo bili prvi golovi ove sezone.

Peta Roma sada ima 45 bodova, tri manje uz utakmicu više od četvrte Atalante koja je ranije u nedjelju s čak 7-2 (2-2) kao gost svladala Lecce, dok je Cagliari 11. sa 32 boda. Kalinić je odigrao čitav susret za Romu, dok je Marko Rog igrao za Cagliari do 90. minute.

U golijadi u Lecceu domaći su pogocima Saponare (29) i Donatija (39) prvo poluvrijeme okončali s 2-2, a u drugom dijelu od moćnog stroja za golove iz Bergama primili čak pet golova. Donati (17-ag), Zapata (22, 54, 62) Iličić (47), Muriel (87) i Malinovski (90+2) bili su strijelci za Atalantu, kod koje je Pašalić odigrao cijeli susret i bio asistent Malinovskom za posljednji pogodak.

Utakmice Juventus - Inter, Parma - SPAL, Sassuolo - Brescia, AC Milan - Genoa i Udinese - Fiorentina odgođene su zbog koronavirusa. Vodeći Lazio ima 62 boda, dva više uz utakmicu više od drugog Juventusa, a osam više uz dvije utakmice više od trećeg Intera.

REZULTATI 26. KOLA,Subota: Lazio - Bologna 2-0 (Luis Alberto 18, Correa 21) Napoli - Torino 2-1 (Manolas 19, Di Lorenzo 82 / Edera 90+1) Nedjelja: Lecce - Atalanta 2-7 (Saponara 29, Donati 40 / Donati 17-ag, Zapata 22, 55, 62, Iličić 47, Muriel 90, Malinovski 90+2) Cagliari - Roma 3-4 (Joao Pedro 28, 89, Pereiro 75 / Kalinić 29, 41, Kluivert 64, Kolarov 81) Ponedjeljak: Sampdoria - Verona Odgođeno: Juventus - Inter Parma - SPAL Sassuolo - Brescia Milan - Genoa Udinese - Fiorentina