ČUDO U 'DVOJCI': / Cedevita bez najboljeg igrača nanijela prvi poraz Gran Canariji

U susretu 6. kola skupine A Eurokupa u srijedu su košarkaši Cedevite u Domu sportova svladali španjolsku Gran Canariju sa 97-90 (46-48), te su im nanijeli prvi poraz.

16.11.2016.
21:56

To je ista ona momčad od koje je Cedevita u Las Palmasu izgubila s 25 razlike u prvoj utakmice, tad je domaćin slavio 101:76.

Nakon izjednačene igre u prvom prvom poluvremenu, koje je završilo minimalnim vodstvom gostiju 48-46, igrači Cedevite su u prve četiri minute nastavka "pali u crnu rupu" i omogućili su Gran Canariji da stekne prednost od 14 koševa (50-64).

Briljirao Marko Tomas

No, Cedevita se nije predala, polako je "grickala" prednost gostiju, da bi tri i pol minute prije kraja susreta stigli do vodstva 84-83, a potom i 88-83. U tim trenucima briljirao je Marko Tomas, koji je susret završio sa 22 poena. Rashad James dodao je 19 koševa, dok je u redovima Gran Canarije najbolji bio Sasu Salin sa 15 koševa.

Treba napomenuti i da je Cedevita igrala bez Pierrea Jacksona (viroza), koji je u posljednjim utakmicama bio najbolji igrač hrvatskog prvaka.

Sljedeću utakmicu u Eurokupu košarkaši Cedevite igrat će 23. studenoga, kada gostuju kod litvanskog Lietkabelisa, koji je večeras u gostima dobio MZT Skopje sa 87-80.

Poredak:

1. Gran Canaria 4-1 +86 2. Cedevita 3-2 -3 3. Lietkabelis 3-2 -10 4. Nižnji Novgorod 2-2 -38 5. MZT Skopje 0-5 -35