ČUDO NA BOSPORU: / Turci reprizirali Liverpool u slavnom finalu protiv Milana

Kakav preokret su napravili nogometaši domaćeg Beşiktaşa protiv Benfice, u 5. kolu Lige prvaka.

23.11.2016.
20:56

Bila je to borba za prvo mjesto u skupini B, a remi najviše odgovara Napoliju koji večeras igra s kijevskim Dinamom. U 10. minuti gosti su poveli nakon fenomenalne solo-akcije Goncala Guedesa koji je predriblao obranu i iz 16-erca pogodio za vodstvo Benfice. Nelson Semedo je u 25. minuti snažnim udarcem od grede ovisio na 2:0. Greda se tresla i u 31. minuti, kad su okvir gola pogodili Konstantinos Mitroglou i Eduardo Salvio. Na tu odbijenu loptu natrčao je Ljubomir Fejsa i zabio za 3:0 Benfice.

Izjednačili u 89. minuti

Domaćin se uspio vratiti u nastavku. U 59. minuti je Andreas Beck asistirao Cenku Tosunu. Ricardo Quaresma bio je precizan s bijele točke u 82. minuti, nakon što je Victor Nilsson-Lindelof igrao rukom u svom šestnaestercu. Na kraju je bod Beşiktaşu donio Aboubakar u 89. minuti.