ČUDESNA THOMPSONOVA NOĆ: / Odlični Šarić i Bogdanović, porazi za Netse i Sixerse

Bojan Bogdanović i Dario Šarić su sa 18, odnosno sa 17 pogodaka odigrali još jednom odlične utakmice za svoje momčadi, no unatoč tome Brooklyn Nets i Philadelphia 76ers su upisali poraze.

6.12.2016.
10:14

Za taj "monstruozni" učinak bilo mu je dovoljno tek 29 minuta na parketu. Thompson je tako postao prvi igrač u povijesti NBA koji je u manje do 30 minuta zabio toliko koševa, a drugi iza Kobea Bryanta koji je za Los Angeles Lakerse u sezoni 2005/2006. zabio 62 koša na jednoj utakmici. Već je do poluvremena zabio 40.

Thompson je, podsjetimo, rekorder NBA lige po broju poena u jednoj četvrtini, prošle sezone zabio ih je 37.

Osim njega, Kevin Durant je dodao 20 koševa, a Stephen Curry 13 za Warriorse koji imaju omjer pobjeda i poraza 18-3.

Porazi Netsa i Sixersa

Što se tiče momčadi u kojima igraju hrvatski košarkaši, poraze su doživjeli i Netsi i Sixersi.

Od Brooklyna su sinoć bolji sa 118:113 bili Washintgon Wizards, a Bojan Bogdanović je zu 28 minuta zabio 18 koševa, ugrabio tri skoka i upisao dvije asistencije.

Brook Lopez je bio najučinkovitiji u redovima Brooklyna sa 25 pogodaka i šest skokova te pet asistencija. Sean Kilpatrick je dodao 21 koš. Washington je do pobjede predvodio John Wall sa 25 pogodaka, dok su Otto Porter Jr. i Bradley Beal ubacili svaki po 18 koševa.

Šariću dva skoka do 'double-doublea'

Od Philadelphije su sinoć bolji bili Denver Nuggets koji su slavili sa 106:98.

Dario Šarić je odigrao još jednu dobru utakmicu, u 24 minute zabio je 17 koševa, uz osam skokova i jednu ukradenu loptu, no to nije bilo dosta za 76erse. Imao je šest ubačaja iz 12 pokušaja iz igre i tri trice iz šest pokušaja. Osim njega po 17 koševa zabili su i Sergio Rodriguez i Ersan Ilyasova.

Kod Denvera najbolji je bio Danilo Gallinari sa 24 pogotka.

Triple-double Marca Gasola

Najnapetiju utakmicu sinoć odigrali su Memphis Grizzlies i New Orleans Pelicans. Nakon dva produžetka slavili su Memphis Grizzlies sa 110:108. Do pobjede ih je predvodio Marc Gasol koji je upisao triple double sa 28 pogodaka, 11 skokova i isto toliko asistencija. Troy Daniels je zabio 29 koševa za Memphis. Pelicanse su predvodili Anthony Davis a 28 kođševa i 17 skokova te Langston Galloway sa 26 pogodaka.

Oklahoma je u gostima pobijedila Atlantu 102:99, a Russell Westbrook je ostvario svoj šesti triple-double za redom s 32 poena, 13 skokova i 12 asistencija. Bio je to njegov 11. triple-double u sezoni, koliko ih imaju i svi ostali igrači u ligi.