ČUDESNA HRVATICA: / Velikim preokretom izborila drugo kolo Autralian Opena

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh došla je do velike pobjede na otvaranju prvog Grand Slama sezone, Australian Opena.

18.1.2016.
11:01

Slavila je protiv Poljakinje UrszuleRadwanske nakon što je meč otvorila s 0:6 u prvom setu. Poslije toga je osvojila naredna dva 6:4, 6:3.

U drugom setu je hrvatska tenisačica inače gubila s 0:3, ali je uspjela doći na 3:3 te je spasila dvije break lopte pri rezultatu 4:4 nakon čega je četvrti put u setu suparnici oduzela servis i odvela meč u treći set.

Poraz Dodiga

U tom setu je brzo došla do 5:1, te je stigla do treće pobjede u petom međusobnom ogledu sa 108. tenisačicom svijeta. U drugom kolu Konjuh će igrati s ruskom tenisačicom DarijomKasatkinom. Ukoliko prođe i nju u trećem kolu mogla bi igrati protiv najbolje, SereneWilliams.

Za razliku od Ane Konjuh, IvanDodig nije uspio osigurati nastavak natjecanja na turniru. Bolji od njega u četiri seta bio je QuentinHalys 6:4, 6:7 (4), 6:4, 7:5. Hrvatski muški tenis je tako nakon prvog dana ostao na jednom predstavniku, MarinuČiliću. Ranije su ispali Borna Ćorić i Ivo Karlović