CITY SE SPASIO PORAZA: / Everton poveo i imao igrača više, ali na kraju osvojio samo bod na Etihadu

Nogometaši Evertona, Hajdukovog supanika u doigravanju za skupinu Europske lige, na gostovanju kod Manchester Cityja odigrali su 1:1 u 2. kolu Premier lige.

21.8.2017.
23:15

Gosti su poveli golom Waynea Rooneya u 35. minuti, ali nisu uspjeli sačuvati vodstvo iako su cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više jer je u 44. minuti isključen Kyle Walker. Za izjednačenje je zabio Raheem Sterling u 83. minuti.

HAJDUČE, ČUVAJ SE: /

Rooney procvjetao u klubu svoje mladosti, protiv mrskog mu Cityja zabio 200. gol u Premier ligi

Walker, najskuplji branič u povijesti nogometa, jer je City za njega platio Newcastleu čak 57 milijuna eura, u 42. minuti dobio prvi žuti, a samo dvije minute kasnije i drugi pa je morao napustiti teren. Bio mu je to prvi crveni karton, u 200. utakmici u Premier ligi.

Ipak, Guaridolina momčad uspjela je izjednačiti na kraju utakmice, zabio je Sterling. Sjajno je City pritiskao u zadnjih dvadeset minuta, ali domaćin na Etihadu nije uspio izvući više od boda.

Dvije minute prije kraja isključen je Morgan Schneiderlin, pa je i Everton utakmicu zaključio s igračem manje.