ČILIĆ DOŽIVIO JOŠ JEDAN TEŽAK PORAZ: / Nekad najbolji hrvatski tenisač izgubio od 419. igrača na svijetu

Čilić je potpuno podbacio u drugom setu i u njemu izgubio sa 6-1

18.5.2021.
17:12

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u susretu 1. kola ATP turnira u Ženevi od 18-godišnjeg Švicarca Dominica Strickera sa 6-7 (5), 1-6.

NADAL RAZBIO ĐOKOVIĆA I UZEO DESETI NASLOV U RIMU: /

Novak bolje otvorio meč i šokirao Španjolca u drugom setu, ali nije izdržao

Čilić i mladi Švicarac, koji je trenutačno 419. tenisač svijeta, trebali su igrati u ponedjeljak ali je susret odgođen zbog kiše.

U utorak je bilo više sreće s vremenom i susret je odigran, a nakon 80 minuta igre slavio je bivši osvajač juniorskog Roland Garrosa.

Čilić nestao u drugom setu

U prvom setu oba su tenisača po dva puta izgubila servis. Švicarac je napravio break za vodstvo 3-2, no Čilić je odmah vratio izgubljeni servis. Stricker je ponovo oduzeo Marinu servis kod 5-5, a zatim servirao za set. No, Čilić se još jednom vratio gurnuvši set u trinaestu igru.

Kada je Čilić poveo sa 4-1, činilo se kako je napokon slomio mladog suparnika. No, Stricker je nanizao pet gemova za vodstvo 6-4, a zatim i dobio prvi set.

U drugom setu Čilić, trenutačno 46. tenisač svijeta, je posve nestao s terena. Švicarac je napravio dva breaka i dobio set sa uvjerljivi 6-1.

Osamnaestogodišnji Švicarac za nastup u glavnom turniru dobio je pozivnicu organizatora, a njegov idući protivnik je Mađar Marton Fucsovics koji je sa 7-5, 7-5 bio bolji od švicarskog tenisača Henrija Laaksonena.