ČILE U ČETVRTFINALU: / Preporođeni Alexis Sanchez zabio za veliku pobjedu branitelja naslova

U trećoj utakmici na Copi Americi Čile čeka Urugvaj

22.6.2019.
9:35

Čile, branitelj naslova južnoameričkog prvaka, plasirao se u četvrtfinale Copa Americe nakon što je jučer na Arena Fonte u Salvadoru u utakmici skupine C sa 2-1 pobijedio Ekvador.

Osim Čilea nastup u četvrtfinale osigurala je i Kolumbija koja također ima dvije

U osmoj minuti susreta su poveli Čileanci pogotkom JoseaFuenzalida, ali je Ekvador 18 minuta kasnije izjednačio iz jedanaesterca nakon što je čileanski vratar GabrielArias srušio JhegsonaMendeza. Precizan s bijele točke je bio EnnerValencia. Pobjednički gol vrijedan četvrtfinala zabio je u 51. minuti AlexisSanchez.

U trećoj utakmici na Copi Americi Čile čeka Urugvaj, dok će se Japan, gostujuća reprezentacija na ovom prvenstvu, za nastavak natjecanja boriti s Ekvadorom koji nakon dva poraza nema ni jednog boda.

U skupini A nakon dvije utakmice po četiri boda imaju domaćin Brazil te Peru, dok je Kolumbija vodeća u skupini B.