CHELSEA PREUZEO VRH PREMIER LIGE: / Mateo Kovačić započeo akciju kod trećeg gola, Giroud opet zabio

Francuski napadač zabio je prošlog tjedna četiri gola u pobjedi Chelseaja nad Sevillom

5.12.2020.
23:09

Nogometaši Chelsea novi su vodeći na ljestvici engleskog prvenstva nakon što su u posljednjem susretu subotnjeg programa 11. kola na svom Stamford Bridgeu svladali Leeds United sa 3-1 (1-1).

ČUDESNA PARTIJA UNITEDA: /

Preokrenuli petu utakmicu zaredom u gostima, Solskjaer na poluvremenu povukao ključni potez

Dvoboj nije dobro počeo za plave, gosti iz Leedsa poveli su golom Bamforda (4) koji je obišao istrčalog vratara Mendyja i zatim pogodio prazan gol. Ipak, do poluvremena je Chelsea poravnao preko Girouda (27) koji je ubačaj Jamesa skrenuo u mrežu. U nastavku je Zouma (61) glavom nakon kronera doveo Chelsea u vodstvo, da bi pobjedu potvrdio Pulišić (90+3) u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatski reprezentativni veznjak MateoKovačić igrao je za Chelsea od 67. minute te je bio začetnik akcije za treći gol. On je sa sredine igrališta poslao loptu za Wernera koji je projurio po desnom krilu prije no što je ubacio na peterac gdje je natrčao Pulišić i postavio konačni rezultat.

Vodeći Chelsea sada ima 22 boda, jedan više od Tottenhama, kojega u nedjelju očekuje veliki gradski derbi protiv Arsenala, te Liverpoola, koji će u nedjelju ugostiti Wolverhampton Wandererse.