CEDEVITA UVJERLJIVA NA STARTU: / Jedno poluvrijeme bilo je dovoljno za prvu pobjedu

Košarkaši Cedevite 67:56 (16:12, 20:9, 17:23, 14:12) domaćom pobjedom protiv Igokee započeli su novu sezonu u regionalnoj ABA ligi.

2.10.2015.
21:02
Pixsell, Igor Kralj

Cedevita je već u prvom poluvremenu stvorila prednost od 15 koševa, početkom nastavka je imala i 16 razlike (48:32), ali gosti su se serijom 9-0 primaknuli na 48:41, te se na odmor između treće i četvrte četvrtine otišlo sa samo šest pogodaka prednosti za hrvatskog prvaka (50:44).

Gosti došli na -4

Kada se početkom četvrte četvrtine Cedevita odvojila na 58-46 činilo se kako je pitanje pobjendika napokon odlučeno. Ipak, uslijedilo je razdoblje od tri minute tijekom kojih Cedevita nije postigla niti poen što su gosti iskoristili i tricama Ćapina i Pašajica stigli na 58:54. No, tada je zbog ozljede iz igre izašao najbolji igrač gostiju Ćapin, a Cedevita je uz dva koša Bilana i četiri Mazalina pobjegla na 64:54 dvije minute prije kraja i napokon osigurala pobjedu.

Kod Cedevite, Jacob Pullen i Luka Žorić dodali su po osam poena, Arapović, Gordić i Bilan po sedam, u utakmici u kojoj je trener Veljko Mršić ravnomjerno rasporedio minutažu na desetoricu igrača. Nisu ulazili samo Žganec i Musa.

Tajfun u Draženovom domu

U četvrtak je Zadar sa 62:53 svladao Cibonu. Drugo kolo na programu je već ovoga vikenda, Zadar će u subotu gostovati kod Krke u Novom Mestu (19 sati), dok će u nedjelju Cibona ugostiti Tajfun iz Šentjura (19 sati), a Cedevita će gostovati kod Sutjeske u Nikšiću (21 sat).