BUCKSI SU GA KONAČNO DOČEKALI: / Neočekivani junak spriječio Torontovo slavlje u Milwaukeeju

Milwaukee Bucksi velikom su serijom u završne tri i pol minute spriječili Toronto da prvi povede u finalu Istoka

16.5.2019.
8:29

Iako su Kawhi Leonard i Kyle Lowry odigrali kombinirano najbolju utakmicu u ovogodišnjem doigravanju zabivši zajedno 61 poen, Toronto Raptorsi propustili su napraviti break u prvoj utakmici finala Istočne konferencije na terenu momčadi s najboljim omjerom u cijeloj Ligi. Zapravo, kada su Leonard i Lowry zajedno na razini, za Raptorse to - nije dobro. U drugoj utakmici polufinala s Philadelphijom brojali su do 55, a i tu je kanadska ekipa utakmicu izgubila.

"Ubila nas je četvrta četvrtina", glavni uzrok poraza naveo je Lowry, čovjek koji je ostao bez ikakve pomoći u toj dionici.

U završnih 12 minuta upravo je on bio jedini Torontov igrač koji je uspio zabiti koš iz igre. Ostali su šutirali 0/15.

U DNK-u

"Mislim da to malo govori i o našem karakteru", rekao je trener Bucksa Mike Budenholzer čiji su igrači posljednje tri i pol minute zatvorili utakmicu serijom 10-0 budući da su Leonardova slobodna bacanja za 100:98 bila posljednji gostujući poeni.

"Ova nas je utakmica definitivno učinila boljim", konstatirala je najveća zvijezda domaćina i favorit za najkorisnijeg igrača Lige Giannis Antetokounmpo čija velika partija i nije trebala najboljoj momčadi Istoka, primarno jer je utakmicu karijere u doigravanju odigrao Brook Lopez koji je 13 poena od ukupno 29 ostavio za posljednju četvrtinu.

"Ovo je Brook kojeg svi znamo i volimo. Želimo samo da bude agresivan, posebno u ovoj seriji", otkrio je The Greek Freak svoju malu želju.

"Mi jednostavno ne odustajemo, odustajanje uopće nije u našem DNK-u", najbolje je Lopez objasnio ono zbog čega su Bucksi i najveći hit cijele sezone.

I favoriti da budu oni koji će probati zaustaviti eru Golden State Warriorsa.