BODGANOVIĆ I HEZONJA PO 11: / Denver Nuggetsi izjednačili tricaški rekord i rasturili Warriorse

Brooklyn Nets Bojana Bogdanovića su upisali još jedan poraz sinoć, 46. ove sezone, sa 112-103 bolji od njih su bili Memphis Grizzlies.

14.2.2017.
9:36

Netsi su lovili zaostatak cijelu utakmicu, ali je na kraju on ipak bio prevelik, a suparnik prejak. Nakon što su u trećoj četvrtini gubili sa 15 razlike Nets su smanjili na sedam na početku zadnjeg dijela utakmice. Međutim Memphis pogađa prvih šest šuteva na početku zadnje četvrtine i povećava prednost na 16 koševa. Nets su se približili još jednom kod rezultata 99:92, ali onda se Grizzliesi odvajaju još jednom.

NAVIJAČI KUPUJU ŠARIĆEVE DRESOVE, A TRENER GA HVALI: /

'Dario je ekstremno kompetitivan i vješt igrač koji silno napreduje'

Bogdanović 11 poena

Memphis je predvodio Mike Conley sa 32 pogotka i šest asistencija, a Marc Gasol je dodao 19 koševa.

Kod Brooklyna najbolji su bili Brook Lopez i Spencer Dinwiddie sa po 17 pogodaka svaki. Bogdanović je odigrao 25 minuta i u tom je vremenu ubacio 11 koševa uz pet skokova i dvije asistencije.

Orlando bolji od Miamija

Orlando Magic Marija Hezonje slavio je protiv Miami Heata sa 116-107 i tako prekinuo niz od četiri poraza.

Kod Magica je najbolji bio Evan Fournier sa 24 pogotka, a Serge Ibaka je dodao 17 koševa uz osam skokova. Hezonja je odigrao 16 minuta i zabio 11 koševa, od čega su tri trice, uz po jedan skok, asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Dion Waiters je predvodio Heat sa 23 pogotka, dok je Goran Dragić postigao 22 pogotka.

Nuggetsi zabili 24 trice

Denver Nuggets su sinoć odigrali sjajnu utakmicu, sa 132-110 su pobijedili najbolju momčad Zapada Golden State Warriorse i uz čak 24 trice čime su postavili klupski rekord. .

Tako su se izjednačili s rekordom po broju trica na jednoj utakmici kojeg su Houston Rocketsi postavili u prosincu na utakmici protiv New Orleansa.

Warriorsi su sinoć pogodili samo osam trica iz 32 pokušaja, a Stephen Curry je pogodio samo jednu iz 11 pokušaja.

Nikola Jokić je bio igrač utakmice upisavši triple-double sa 21 skokom, 12 asistencija i 17 koševa, dok je rookie Juancho Hernangomez zabio 27 koševa. Kevin Durant je predvodio Warriorse sa 25 pogodaka.

Rezultati:

Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 99-105 (Dario Šarić je u 31 minutu za Philadelphiu zabio 18 koševa i upisao 11 skokova, tri asistencije i jedan blok) Indiana Pacers - San Antonio Spurs 106-110 Brooklyn Nets - Memhpis Grizzlies 103-112 (Bojan Bogdanović je u 25 minuta za Brooklyn zabio 11 koševa i upisao pet skokova te dvije asistencije) Miami Heat - Orlando Magic 107-116 (Hezonja je u 16 minuta za Orlando upisao 11 koševa, jedan skok, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu) Washington Wizards - Oklahoma City Thunder 120-98 Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 102-89 Dallas Mavericks - Boston Celtics 98-111 Denver Nuggets - Golden State Warriors 132-110 Utah Jazz - Los Angeles Clippers 78-88 Phoenix Suns - New Orleans Pelicans 108-110 Portland Trail Blazers - Atlanta Hawks 104-109 (produžetak)