BIVŠI DINAMOVAC GOLČINOM SRUŠIO BORUSSIJU: / Mlada hrvatska nada pretrčala pola terena i matirala vratara

Nogometaši Stuttgarta ugostili su u prvoj utakmici 12. kola Bundeslige trećeplasiranu momčad prvenstva Borussiju Dortmund.

17.11.2017.
21:58
Screenshot

Momčad Petera Bosza stigla je na gostovanje kod Stuttgarta bez najboljeg napadača Pierre-Emericka Aubameyanga, koji je suspendiran iz, kako su to pojasnili u klubu, disciplinskih razloga.

Stuttgart je poveo već u petoj minuti golom Chadraca Akola. U drugoj minuti sudačke nadoknade Andre Schurrle nije uspio realizirati najstrožu kaznu, ali je na odbijenu loptu dotrčao Maximilian Philippe i pospremio je u mrežu.

Odmah na poletku drugog dijela domaćini su opet poveli.

Nakadašnja velika nada Dinama, Josip Brekalo (19), ušla je u igru u 46. minuti, a dao je gol pet minuta kasnije.

Povukao je kontru prema šesnaestercu gostiju, prevario je Zagadoua te uz pomoć Borussijina vratara Burkija zabio za 2:1.

Hrvatskom nogometašu bio je to prvi gol u Bundesligi.

Brekalo je tako postao prvi Hrvat koji je dao gol za Stuttagrt u Bundesligi još od Zvonimira Solde 2005. godine.

Stuttgart je pak stigao do 500. domaće pobjede u Bundesligi.

Hrvatski napadač napustio je Dinamo 15. svibnja prošle godine kada je potpisao za Wolfsburg, a 31. siječnja ove godine posuđen je Stuttgartu.