BIŠĆAN BRILJIRAO NAKON VELIKE POBJEDE: / Treneru Rijeke o jednoj se stvari nikako nije dalo pričati: 'Ma ne trebamo sada...'

Bilo je to fantastično finale i zaslužena pobjeda Rijeke koja je po peti put osvojila Rabuzinovo sunce

22.5.2019.
20:28

Nogometaši Rijeke pobjednici su hrvatskog Kupa nakon što su u finalnom susretu igranom u Puli na stadionu Aldo Drosina slavili protiv Dinama s 3:1. Golove u pobjedi Rijeke zabili su Antonio Čolak (13), Tibor Halilović (40) i Zoran Kvržić (84), dok je strijelac za Dinamo bio Mislav Oršić u 63. minuti. Dinamo je u 73. minuti imao jedanaesterac za izjednačenje, no Simon Sluga je fantastično obranio udarac Daniju Olmu.

DINAMO - RIJEKA 1:3: /

Riječani predstavom za pamćenje šokirali dinamovce i osvojili Hrvatski kup; Olmo promašio penal

''Jako sam sretan, zbog dečki i zbog truda tijekom cijele sezone. Osvojili smo trofej protiv velikog i jakog Dinama. Ovo je zajednički uspjeh svih nas. Bili smo u situaciji gdje smo morali pokazati karakter nakon mog dolaska. Jako mi je drago da smo uspješno završili sezonu“, izjavio je igor Biščan za HRT nakon susreta.

Ne da mu se analizirati

Nije se htio upuštati u prevelike analize.

''Od starta drugog poluvremena vidjelo se da smo pali. Umorili smo se. Primili smo prvi gol naivno. Dopustili smo da nam se približe previše.... Ma ne treba puno analizirati. Nismo bili bolja momčad, ali smo isprovocirali sreću i ovim navijačima dali razlog za slavlje. Presretni smo i mislim da smo zaslužili trofej. Obranili smo se i navijačima omogućili prekrasan dan“, kazao je.

''Super super sam zadovoljan, teško da smo mogli poželjeti bolju sezonu. Imali smo sto problema, sve smo izdržali i ovo nam je nagrada“, završio je.