SPREMAJU SE ZA HRVATSKU: / Nolitov šou protiv BiH, Španjolci nadigrali 'zmajeve'

U švicarskom St. Gallenu, Španjolska je u prvoj pripremnoj utakmici za EURO pobijedila reprezentaciju BiH s 3:1. Baždarevićeva momčad u ovoj je utakmici trebala "glumiti" Hrvatsku.

29.5.2016.
18:17

Naša reprezentacija je u skupini sa Španjolcima na Euru.

Španjolski izbornik Vicente Del Bosque ne može računati na igrači iz Reala i Atletica koji su sinoć odigrali finale Lige prvaka. Carvajal se ozlijedio i zbog ozljede bedrenog mišića mora pauzirati namjanje tri tjedna pa je upitan njegov nastup u Francuskoj. Protiv BiH nisu igrali još Sergio Ramos, Juanfran, Isco, Koke, Saula i Lucas Vazquez.

UDARAC ZA DEL BOSQUEA I ŠPANJOLSKU: /

Jednom Realovom nogometašu danas nije do slavlja

Zato je iskusni stručnjak dvoboj zaključio s nekoliko debitanata, to su bili: Diego Llorente, Denis Suarez, Mikel Oyrazabal, Pablo Fornals, Inaki Williams.

Europski prvaci se poigravaju

Napad aktualnih europskih prvaka predvodili su Aduriz i Nolito, a upravo je potonji igrač doveo Španjolsku u vodstvo u 11. minuti. Nakon udarca iz kuta koji je izveo David Silva,Edin Džeko je loptu odbio glavom, ali samo do Nolita koji je precizno pogodio Begovićevu mrežu.

Spektakularan pogodak

Još je ljepši bio pogodak iz 18. minute, kad je Nolito iz mjesta lobao bh. vratara.

U 29. minuti, momčad Mehmeda Baždarevića je smanjila na 1:2, a strijelac je bio Edin Spahić. No, krajem 1. poluvremena, zaradio je isključenje nakon udaranja Azpilicuete i Fabregasa pa su "zmajevi" do kraja utakmice ostali s igračem manje.

U petoj minuti sudačke nadoknade Pedro je postavio konačnih 3:1 za Španjolsku.

Debitirao Hodžić

Izbornik BiH od 1. minute dao je priliku Dinamovom napadaču Arminu Hodžiću kojemu je to bila premijera u seniorskom dresu "zmajeva". Hodžić je svoje mjesto u napadu pronašao pored Edina Džeke.

No, napadač Rome izdržao je samo do 20. minute, kad je morao napustiti teren zbog ozljede.

Na utakmici u Švicarskoj, BiH je imala veću podršku na tribinama, a navijači su imali i zanimljivu poruku: