BETISOVI NAVIJAČI OSTAVILI MESSIJA U NEVJERICI: / 'To mi se još nikada nije dogodilo'

Najbolji nogometaš današnjice briljirao je u Sevilli

18.3.2019.
8:27

U posljednjem susretu 28. kola nogometnog prvenstva Španjolske vodeća Barcelona je u nedjelju u gostima kod Betisa slavila sa 4-1, uz šou Messija i Luisa Suareza, te asistenciju Rakitića. Lionel Messi je u 18. minuti iz slobodnog udarca doveo u vodstvo Barcu, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2) Messi je, nakon asistencije petom Luisa Suareza, pogodio za 2-0.

BARCELONA RAZBILA BETIS: /

Rakitić asistirao za gol, Messi i Suarez imali svoj mali privatni šou

Asistencija Rakitića

U 63. minuti Luis Suarez je "promiješao" četvoricu protivničkih igrača i zabio za 3-0. Odličnu partiju Messi je okrunio hat-trickom. U 85. minuti, na asistenciju Ivana Rakitića, fenomenalnim lobom zatresao je mrežu. Nakon toga zaradio je ovacije domaće publike što je prokomentirao poslije utakmice.

"Jako sam im zahvalan na tome. To mi se nikada ranije nije dogodilo. Uvijek su nas ovdje dobro primali bez obzira što smo im suparnici", kazao je Messi poslije utakmice.

Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi celebrates after scoring his second goal during the Spanish league football match between Real Betis and FC Barcelona at the Benito Villamarin stadium in Seville on March 17, 2019. (Photo by JORGE GUERRERO / AFP)

Deset bodova prednosti

Barcelona je ovom pobjedom pobjegla na velikih deset bodova ispred drugoplasiranog Atletica.

"Nakon Atleticovog poraza nismo mogli odigrati loše. Ovo je vrlo važna pobjeda. Iskoristili smo pruženu priliku", poručio je Argentinac. Pohvalio je i suparnika.

"Jako su dobri s loptom, ali mi smo bili dobro organizirani i bili smo spremni na sve", rekao je Messi.

Ove je sezone ukupno zabio 39 pogodaka (29 u prvenstvu) u 37 nastupa u svim natjecanjima. Uz to upisao je 21 asistenciju.