BAYERN U ZAVRŠNICI STIGAO DO VAŽNIH BODOVA: / Perišić odigrao cijelu utakmicu na teškom gostovanju

Pogotke za pobjedu aktualni prvak je postigao u sudačkoj nadoknadi

18.12.2019.
22:48
THOMAS KIENZLE / AFP / Profimedia

U susretu 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je teškom mukom pobijedio Freiburg sa 3-1 postigavši dva gola u sudačkoj nadoknadi.

Bavarci su poveli u 16. minuti golom Roberta Lewandoskog, a izjednačio je Vincenzo Grifo u 58. minuti. Domaćin je sve do sudačke nadoknade držao veliki bod, no tada je njemački prvak golovima Joshue Zirkzeea (90+2) i Sergea Gnabryja (90+5) okrenuo rezultat.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za goste cijeli susret.

Borussia M. za vrh

Borussia Moenchengladbach je pobijedila 'fenjeraša' Paderborn sa 2-0 i izjednačila se s vodećim RB Leipzigom. Pobjedu domaćinu donijeli su Alessane Plea (46) i Lars Stindl (67-11m).

Wolfsburg i Schalke su odigrali 1-1, a Josip Brekalo je za dfomaći sastav igrao do 66. minute.

Kolnu bodovi ostanak

Hertha je na gostovanju pobijedila Bayer Leverkusen sa 1-0, a gol odluke zabio je Karim Rekik u 64. minuti.

Koln je osvojio važne bodove u borbi za prvoligaški spas pobijedivši u Frankfurtu Eintracht sa 4-2 i to nakon što je domaćin vodio 2-0.

Na ljestvici vode RB Leipzig i Borussia Moenchengladbach sa po 34 boda, dok Bayern i Borussia Dortmund imaju po četiri boda manje.