BAYERN POKAZAO TKO JE GAZDA U NJEMAČKOJ: / Senzacija Bundeslige potopljena u 30 minuta

U direktnom obračunu za vodeću poziciju Bundeslige Bayern je rutinski svladao senzaciju iz Leipziga (3:0).

21.12.2016.
22:16

Samo jedno poluvrijeme trebalo je Bavarcima da pokažu tko je gazda u Njemečkoj.

Poljski napadač Robert Lewandowski pogodio je vratnicu u 17. minuti utakmice, da bi loptu nakon gužve u 16-ercu pospremio Thiago Alcantara. Samo osam minuta kasnije već je bilo 2:0. Alcantara je odigrao za Xabija Alonsa, koji šalje loptu u donji desni kut.

Malo potom uslijedio je novi šok za goste. U 30. minuti ostali su s igračem manje kada je isključen Emil Forsberg. Ubrzo je to stiglo na naplatu. Lewandowski je zabio s bijele točke u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

U ostalim utakmicama Hoffenheim je odigrao 1:1 s Werderom. Andrej Karamrić odirgao je posljednjih 25 minuta. Istim rezultatom završila je i utakmica između Kölna i Bayer Leverkusena. Tin Jedvaj nije ulazio u igri. .

Nadalje Hertha je bila bolja od Darmstadta (2:0), a Inglostadt je doma izgubio od Freiburga (1:2).

REZULTATI: Hertha Berlin 2 Marvin Plattenhardt 53, Salomon Kalou 66 SV Darmstadt 98 0 - - - Koeln 1 Anthony Modeste 21 Bayer Leverkusen 1 Wendell 43 - - - FC Ingolstadt 04 1 Markus Suttner 53 Freiburg 2 Florian Niederlechner 34pen, 41 - - - Hoffenheim 1 Sandro Wagner 26 Werder Bremen 1 Serge Gnabry 87 - - - Bayern 3 Thiago 17, Xabi Alonso 25, Robert Lewandowski 45-pen RB Leipzig 0