BARCELONA KIKSALA NA CAMP NOU: / Girona napravila preokret pa ostala na korak do senzacije

Na ljestvici vode Barcelona i Real Madrid sa po 13 bodova.

23.9.2018.
22:49

U posljednjem susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona i Girona su odigrali 2-2, nakon što je Barca od 35. minute igrala s igračem manje.

Barca je povela u 19. minuti golom Lionela Messija, no u 35. minuti je ostala s igračem manje nakon što je Clement Lenglet lakom u glavu udario Perea Ponsa. Izgledalo je kako je francuski branič slučajno udario Ponsa, no sudac Jesus Gil je nakon pregledavanja video zapisa procijenio drugačije.

Pique spasitelj

Girona je izjednačila u završnici prvog dijela golom Ricarda Stuanija, a potpuni preokret dogodio se u 51. minuti kada je urugvajski napadač postigao svoj drugi gol na utakmici. Messi je u 60. minuti umalo izjednačio pogodivši okvir gola iz slobodnog udarca, no tri minute kasnije izjednačio je Gerard Pique.

Do kraja utakmice Barca je imala još nekoliko prilika i mogla je slaviti, no Yassine Bounuo je branio sjajno. Ivan Rakitić je ušao u igru u 58. minuti.

REZULTATI

Barcelona - Girona 2-2 (Messi 19, Pique 63 / Stuani 45, 51) Betis - Athletic Bilbao 2-2 (Bartra 51, Canales 69 / Williams 7, Garcia 19) Villarreal - Valencia 0-0 Levante - Sevilla 2-6 (Marti 12, Kjaer 90-ag / Yedder 11, 35, 45, Carico 21, Silva 49, Sarrabia 59)

U subotu: Real Madrid - Espanyol 1-0 (Asensio 44) Rayo Vallecano - Alaves 1-5 (Tomas 30 / Navarro 8, Gomez 34, 77, Calleri 56, Burgui 90+5) Celta Vigo - Valladolid 3-3 (Aspas 5, 54, Max. Gomez 9 / Plano 39, Unal 65, Suarez 90+4) Eibar - Leganes 1-0 (Kike 52) Getafe - Atlético Madrid 0-2 (Soria 14ag, Lemar 60)

U petak: Huesca - Real Sociedad 0-1 (Merino 64)