ATLETICO SE PRIBLIŽIO VRHU RUTINSKOM POBJEDOM: / Simeoneova momčad stigla na četvrto mjesto

Odigrane su sve utakmice u 17. kolu Španjolskog prvenstva koje su bile na rasporedu u subotu

14.12.2019.
23:05
JOAQUIN CORCHERO ARCOS / Cordon Press / Profimedia

Nogometaši madridskog Atletica uspeli su se na četvrto mjesto ljestvice španjolskog prvenstva 2-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Osasune u posljednjem subotnjem susretu 17. kola.

Golove za Atletico postigli su Morata (67) i Saul (75).

Atletico sada ima 29 bodova, jedan više od petog Real Sociedada, a dva manje od treće Seville, dok je Osasuna 10. sa 23 boda.

Kiks Barcelone

Ranije u subotu Barcelona je na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu igrala 2-2 (1-1). Domaći su poveli iz dubiozno dosuđenog kaznenog udarca kojega je realizirao Oyarzabal (12-11m), a do poluvremena je na 1-1 poravnao Griezmann (38). Početkom nastavka Barcelona je stigla do preokreta preko Suareza (49), a konačnih 2-2 postavio je Isak (62) nakon velike pogreške vratara Barcelone Ter Stegena. Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 79. minute.

Vodeća Barcelona sada ima 35 bodova, jedan više od drugog Real Madrida koji u nedjelju gostuje kod Valencije.