ATHLETIC BILBAO IZBORIO FINALE KUPA KRALJA: / Za trofej će se boriti s Messijevom Barcelonom, to će im biti drugo finale u istom mjesecu

Athletic će u travnju igrati i odgođeno finale Kupa iz 2020. godine

5.3.2021.
0:04

Nogometaši Athletic Bilbaoa izborili su finale Kupa Kralja nakon što su u polufinalu nakon produžetaka pobijedili u Valenciji Levante s 2-1.

DRAMA NA CAMP NOU: /

Rakitić i društvo dugo će žaliti za jedinstvenom prilikom, Katalonci se izvukli u 94. pa u produžetku osigurali finale

U regularnom dijelu bilo je 1-1, kao i u prvoj utakmici u Baskiji. Roger (17) je donio prednost Levanteu, da bi Raul Garcia iz penala u 30. minuti poravnao.

Gol vrijedan finala postigao je Alejandro Berenguer udarcem iz daljine u 112. minuti.

Igraju dva finala

Klub iz Valencije propustio je priliku da prvi put u svojoj povijesti dođe do finala Kupa Kralja, a Baski su čak 23 puta bili pobjednici ovog natjecanja.

Athletic će za naslov igrati 17.travnja u Sevilli s Barcelonom.

Zanimljivo je da se Athletic plasirao u finale i prethodnog izdanja španjolskog kupa protiv svog baskijskog rivala Real Sociedada, a to finale za 2020. godinu igrat će se 3. travnja.