ANKETA NET.HR-a: / Hrvatska je opet ostala bez medalje, zašto nismo uspjeli?

Nakon prošlogodišnjeg Svjetkog prvenstva Kauboji su još jednom ostali bez medalje.

25.1.2018.
7:28
Pixell

Hrvatska rukometna reprezentacija igrat će utakmicu za peto mjesto na Europskom prvenstvu, nakon što je u srijedu u zagrebačkoj Areni poražena od Francuske sa u posljednjem dvoboju skupine I drugog kruga natjecanja.

FRANCUSKA UNIŠTILA SNOVE O MEDALJI: /

Svjetski prvaci očitali lekciju Hrvatskoj i ostavili je bez polufinala

Hrvatska je u polufinale mogla i remijem, no takav rezultat su naši rukometaši posljednji put u odlučujućem dvoboju imali u 14. minuti (7-7). Nakon toga je Francuska serijom 3-0 prvi put stvorila tri pogotka prednosti.

Propusna obrana

Hrvatska obrana je bila propusna, Ivan Stevanović na vratima nije bio raspoložen kao što je to bio slučaj protiv Norveške, a Francuzi su nemilosrdno koristili svaku pogrešku koju su naši rukometaši napravili. Izbornik Lino Červar odlučio je često koristiti napade s igračem više u polju, bez vratara. U takvim situacijama napad mora biti uigran i bez pogrešaka, a baš tada su naši rukometaši najviše griješili i primali jeftine pogotke pa je prednost Francuza do poluvremena narasla na velikih šest golova (13-19).

Nikakva se promjena nije dogodila ni do polovice drugog poluvremena. Jedini je francusku obranu uspijevao probijati Marko Mamić, a precizan je realizator sedmeraca bio Ivan Čupić. No, obrana je i dalje bila propusna.

Pitanje koje se nakon novog razočaranja postavlja je zašto nismo uspjeli. To je i pitanje koje smo vam postavili u anketi.