AMERIKANKI MALI KRISTALNI GLOBUS U SLALOMU: / Shiffrin slavila u Njemačkoj i peti put uzela naslov

Sljedeća utrka skijašica bit će spust na završnici Svjetskog kupa u švedskom Areu.

10.3.2018.
14:25

Amerikanka Mikaela Shiffrin je u subotu u njemačkom Ofterschwangu po 31. put stala na najviše mjesto pobjedničkog postolja u slalomskim utrkama Svjetskog kupa, čime je po peti put u karijeri osvojila i Mali kristalni globus u ovoj disciplini.

Shiffrin je imala najbolji rezultat prve vožnje, a u drugoj je uspjela sačuvati devet stotinki prednosti pred Švicarkom Wendy Holdener koja se nadala svojoj prvoj slalomskoj pobjedi u Svjetskom kupu, ali se na kraju morala zadovoljiti drugim mjestom. Treća je bila olimpijska pobjednica iz Pjongčanga Šveđanka Frida Hansdotter.

U redoslijedu slaloma, u koji se ubrajaju i paralel slalomi te gradske utrke, Shiffrin je u ovoj sezoni osvojila 880 bodova od mogućih 1000 bodova. Bila je druga na otvaranju sezone u Leviju i nije završila slalom u Lenzerheideu. U ukupnom redoslijedu Shiffrin je stigla do 1673 boda, 623 više u odnosu na drugoplasiranu Wendy Holdener.

Sljedeća utrka skijašica bit će spust na završnici Svjetskog kupa u švedskom Areu, koji je na rasporedu u srijedu, 14. ožujka.

Ofterschwang - slalom (ž) 1. Mikaela Shiffrin (SAD) 1:49.10 2. Wendy Holdener (Švi) 1:49.19 +0.09 3. Frida Hansdotter (Šve) 1:49.82 +0.72 4. Petra Vlhova (Slk) 1:49.97 +0.87 5. Katharina Gallhuber (Aut) 1:50.05 +0.95 6. Bernadette Schild (Aut) 1:50.25 +1.15 7. Erin Mielzynski (Kan) 1:50.72 +1.62 Anna Swenn Larsson (Šve) 1:50.72 +1.62 9. Michelle Gisin (Švi) 1:50.82 +1.72 10. Katharina Liensberger (Aut) 1:50.92 +1.82 ...

SK slalom 1. Mikaela Shiffrin (SAD) 880 bodova 2. Petra Vlhova (Slk) 655 3. Wendy Holdener (Švi) 625 4. Frida Hansdotter (Šve) 621 5. Bernadette Schild (Aut) 418 ... SK ukupno 1. Mikaela Shiffrin (SAD) 1673 boda 2. Wendy Holdener (Švi) 1050 3. Petra Vlhova (Slk) 864 4. Viktoria Rebensburg (Njem) 847 5 Ragnhild Mowinckel (Nor) 815