Novi proizvod za liječenje gljivične infekcije nokta

Gljivična infekcija nokta – onihomikoza vrlo je česta i zarazna gljivična infekcija. Morbiditet raste sa starošću, a dijabetičari su posebno ugroženi.

17.1.2014.
15:31
VOYO logo

Infekcija često započinje promjenom boje noktiju na nogama i rukama koja se čini bezazlenom. Mnogo oboljelih u početku misli da im se boja noktiju gubi zbog manjih ozljeda, pretijesnih cipela ili ostataka neodgovarajućeg laka za nokte. Oboljeli nokat moramo što prije početi liječiti jer se svakim danom povećava mogućnost širenja gljivične infekcije na cijeli nokat. Gljivična infekcija nokta može se raširiti čak i na druge dijelove tijela te na druge ljudi.

Gljivične infekcije noktiju vrlo su raširene. 29,6 % populacije ima gljivičnu infekciju noktiju. Gljivične infekcije česta su zdravstvena tegoba u odraslih osoba. Određene skupine stanovništva su im izloženije od drugih. Veća mogućnost pojave infekcije je u osoba koje pate od smetnji krvotoka, npr. u starijih osoba i osoba koje boluju od šećerne bolesti. Na zdravlje svojih noktiju moraju posebno paziti osobe starije od 50 godina, osobe s gljivičnim infekcijama stopala, osobe koje boluju od šećerne bolesti, osobe sa smetnjama krvotoka nogu i ruku te i sportaši koji jače opterećuju noge.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kako nastaje upala?

Promjena boje, oblika ili strukture nokta može biti jedan od karakterističnih simptoma gljivične infekcije noktiju. Najprije je vidljiva promjena boje noktiju: bjelkaste, žućkaste ili smećkaste mrlje znak su da se ispod ploče nokta šire gljivice. Rožnati dio nokta gubi svoj prirodni sjaj i djeluje mutno. Manji inficirani predjeli obično se nalaze na prednjem rubu nokta, odakle se infekcija širi na stražnji dio nokta. Ako gljivičnu infekciju noktiju ne liječimo, dolazi do promjene strukture i oblika nokta. Ploča nokta zadeblja i počinje se lomiti, a često se i odvaja od ležišta. S vremenom može doći do potpunog uništenja nokta.

Gljivična infekcija noktiju obično se razvija na jednom mjestu i tek kasnije proširi na druge nokte. Simptomi u početku ne stvaraju veće tegobe, stoga je moguće da infekciju nećemo odmah prepoznati, nego tek nakon što je nokat već vidljivo deformiran. Najčešći oblik gljivične infekcije nokta zahvaća nokatnu ploču (nokat) i kožu ispod nokta. Zato trebate ukloniti inficirani dio nokta i izliječiti kožu ispod nokta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na koji je način možemo najbolje liječiti?

Osobe s lakšom ili srednje teškom gljivičnom infekcijom noktiju mogu u okviru liječenja za brzo, bezbolno i djelotvorno uklanjanje oboljelog dijela nokta koristiti novi proizvod, koje se sada lansira na hrvatsko tržište, a zove se Canes-Nail™. Komplet se koristi u kombinaciji s kremom protiv gljivica, npr. Canesten® 10 mg/g krema. Komplet za liječenje gljivičnih infekcija Canes-Nail™ koristi se jedanput dnevno. Visokopostotna urea (40 %) omekšava oboljeli dio nokta. Omekšani oboljeli dio nokta bezbolno uklanjamo strugalom u roku od 2 do 3 tjedna, ovisno o opsegu gljivične infekcije i debljini nokta. Zdravi dio nokta pritom ostaje netaknut.

Više na: www.canesten.hr

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Samit
Gajin svet
fnc 15
Hell's kitchen
Brak na prvu
default_cta
Azbuka našeg života
Cijena strasti
Tajne vinove loze
Ljubavna zamka
Smrt u raju
default_cta
Pevačica
Obiteljske tajne
Brak na prvu Australija
Sumrak saga: Mladi mjesec
Playmobil
default_cta
Volio bih da sam ovdje
VOYO logo