Veličanstveni preokret hrvatskog junaka u Wimbledonu!

Hrvatski tenisač Ivan Dodig kvalificirao se u 2. kolo Wimbledona. Pri njegovom vodstvu 2-1 u petom setu uz prednost breaka, Nijemac Philipp Kohlschreiber, 16. nositelj turnira, predao mu je meč...

25.6.2013.
16:50

Zasad nije poznat razlog zbog kojeg je Kohlschreiber, 18. tenisač svijeta, predao meč u kojem je dobio prva dva seta. Nije se dalo primijetiti da ima problema s nekom ozljedom, pa možemo pretpostaviti da se nije dobro osjećao, da ga je mučila nekakva slabost. No, to je samo nagađanje. U svakom slučaju, Dodig je upisao pobjedu 4-6, 6-7(6), 7-6(3), 6-3, 2-1 i predaja suparnika, drugu u petom ogledu protiv drugog njemačkog reketa (iza Tommyja Haasa).

Dodig je igrač koji je u ovom meču imao više prilika, pa možemo reći da je njegova pobjeda zaslužena. Borio se maksimalno i nakon što je izgubio prva dva seta, iako je u oba imao svoje šanse, pogotovo u drugom.

Dodig je izgubio servis odmah u prvom gemu meča, a do kraja prvog seta propustio je realizirati tri-break lopte. Pri vodstvu 6-5 u drugom setu imao je tri set-lopte, sve tri na drugom servisu Kohlschreibera, ali niti jednu nije iskoristio. U tie-breaku je stigao i do četvrte set-lopte, prve na svom servisu, ali je i ta ostala neiskorištena. Nijemac je dobio tie-break 8-6 i otišao na 2-0 u setovima.

U trećem setu je Dodig propustio nove dvije prilike za oduzimanje servisa kod 5-5, ali je dominantno odigrao tie-break u kojem je poveo sa 6-1, te ga dobio sa 7-3.

Pri vodstvu 4-3 u četvrtom setu, Dodig je napokon uspio iskoristiti jednu šansu za break, bila je to jubilarna, deseta, a onda je svojim servisom osigurao peti set, koji, eto, nije dugo trajao. Čim je Dodig napravio break za vodstvo 2-1, Kohlschreiber mu je predao meč!

Dodig je bio bolji u asovima (20-14), nešto bolje je igrao nakon prvog servisa od Kohlschreibera, ali nešto lošije nakon drugog. Osvojio je 36 od 54 poena na mreži.

U 2. kolu Dodig će igrati protiv 20-godišnjeg Amerikanca Denisa Kudle, 105. na ATP ljestvici, s kojim se još nije sastao. Kudla je u 1. kolu pobijedio Australca Jamesa Duckwortha 6-4, 6-2, 3-6, 4-6, 6-1.