Furiozni Riječani 'rasplakali' Zagrepčane

Primorje i Pro Recco odlučit će o novom klupskom prvaku Europe. Vaterpolisti iz Rijeke svladali su Mladost s 10:6, dok su se Talijani poigrali s Vasasem, bilo je ogromnih 12:5.

11.5.2012.
20:04

Subotnje finale vaterpolske Lige prvaka bit će repriza finala Jadranske lige. Opet će se sastati Primorje i Pro Recco. U tom finalu Talijani su bez problema došli do naslova, vidjet ćemo može li im 'mlađi brat' ovog puta ozbiljnije zaprijetiti. Klub iz Rijeke je u polufinalu završnog turnira, koje se igralo u rumunjskoj Oradei, s 10:6 nadvisilo Mladost.

Žapci su parirali u prvom poluvremenu, ali je njihova igra pala u nastavku. Riječani u momčadi imaju više kvalitetnijih igrača i to su u posljednje dvije četvrtine u polupraznom bazenu i dokazali. Baš i nije najpametnija ideja organizirati Final four na neutralnom terenu, u zemlji bez neke vaterpolske tradicije.

Najbolji su u pobjedničkoj momčadi bili spomenuti Denes Varga s trima, te Marko Jelača s dvama pogocima. U redovima zagrebačkog sastava, unatoč činjenici da je primio deset golova, najbolji je bio reprezentativni golman Josip Pavić s dvoznamenkastim brojem obranjenih udaraca.

U drugom polufinalu Pro Recco nije ništa želio prepustiti slučaju. Startali su silovito, došli do čak 8:1, te onda dozvolili Mađarima da izvuku podnošljivijih 12:5. Hrvatski reprezentativac Sandro Sukno dao je dva gola za Talijane.