Prekrasna hrvatska blizanka napravila europsko sportsko cudo!

Lucija Zaninovic i treci je put zaredom prvakinja Europe u taekwondou, ovoga puta u Bakuu u Azarbejdzanu.

2.5.2014.
18:19

Nakon sto se pobjedom protiv Ruskinje Svetlane Igumenove u Tempereu plasirala u finale Europskog taekwondo prvenstva u kategoriji do 49 kilograma, Lucija je u finalu je s 5-4 svladala Francuskinju Yasmine Aziez.

"Predivan je osjecaj biti tri puta prvakinja, sanjala sam to, mozda potajno, nisam htjela javno govoriti nesto ali potajno sam zeljela i dala sam sav trud i napor u treniranje i to je rezultiralo zlatnom medaljom. Presretna sam", izjavila je nakon velikog uspjeha Lucija Zaninovic.

Borba za zlato bila je dramaticna do posljednjih sekundi. Francuskinja Yasmina Aziez vodila je do 12 sekundi prije kraja, kada je Lucija sakom postigla pobjedonosni bod za veliko hrvatsko na tribinama Baku arene.

"Uvijek je neugodna i igra dosta prljavo. Ona mi da neki 'dispet' i motiv da dam milijun posto i da je pobijedim. Tako da su s njom uvijek pobjede dramaticne, ali uvijek u moju korist", priznaje Lucija.

A je li vjerovala da se treci put zaredom moze popeti na europski tron?

"Ma nisam, znala sam da mogu pobijediti svaku curu, a da opet, ima pet-sest toliko kvalitetnih cura koje i mene mogu s lakocom pobijediti, tako da, presudio je voljni moment, sve se poklopilo u moju korist i presretna sam. Snagu sam izvukla u napornim treninzima koji su prethodili ovom natjecanju. To su tjedni i mjeseci napornog rada. Mislim da je to preslika ovoga sto sam dana pokazala. Jos jednom, presretna sam i prezadovoljna sam", porucila je Lucija.

Hrvatska taekwondo reprezentacija stigla je tako u Azerbajdzanu do svog cetvrtog odlicja nakon dva dana natjecanja i osam nastupa.

Lucija je u prvom kolu kao prvi nositelj kategorije do 49 kilograma bila slobodna, da bi u drugom deklasirala Bjeloruskinju Irynu Vetokhinu prekidom pri vodstvu 12:0. Svoju trecu uzastopnu medalju na europskim prvenstvima Lucija je osigurala jos jednim prekidom pri vodstvu 12:0 protiv Cipranke Irene Pasiouli. Polufinalni sraz sa Ruskinjom Svetlanom Igumenovom bio je sve samo ne lagan, no Lucija je uspjela ostati dovoljno smirena i pobjedom 8:6 se plasirati u svoje trece uzastopno finale. Finale protiv odlicne Francuskinje Yasmine Aziez Lucija je dobila tijesno s 5:4.

Peti nositelj kategorije do 58 kilograma, Stipe Jarloni je u prvom kolu takoder bio slobodan, u drugom je bio bolji od Ukrajinca Bogdana Bodnara sa 18:10 da bi u borbi za odlicje izgubio prekidom 16:4 od Rusa Ruslana Poiseeva.

Iva Rados iz zagrebackog Metalca je u teskoj kategoriji (+73 kilograma) odradila izvrsnu prvu borbu i upisala uvjerljivu pobjedu 16:9. U drugom kolu se za medalju borila protiv iskusne Spanjolke Rosanne Alamo Simon i bila jako blizu velikom iznenadenju. Dugo vremena je rezultat bio 2:1 za Spanjolku, Rados je uporno napadala da bi na koncu u zadnjim sekundama primila jedan udarac u oklop za konacan rezultat 3:1 kojim je ostala na plasmanu od 5. do 8. mjesta.

Zadranin Nikola Bojo je na otvaranju drugog dana slavio nad Grkom tek na zlatni bod nakon sto je regularni dio zavrsio 10:10. U drugom je izgubio od domaceg natjecatelja i jedne od najvecih nada Azerbajdzana za medalju, Isaeva Radika rezultatom 13:3.

Treceg dana natjecanja na tatami ce Tanja Rastovic -57, Iva Rados -73, Deni Andrun Razic -63 i Dinko Segedin - 80 kg.