Jedrenje: Anja Hamerlitz brončana juniorka Europe!

Nakon što je prošloga proljeća osvojila brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu juniorskog Lasera 4.

20.8.2012.
18:39

Anja je uzela broncu u konkurenciji 117 kormilarki. Tim je rezultatom nastavljena tradicija dobrih hrvatskih nastupa na najvećim juniorskim natjecanjima muškog i ženskog samca, Lasera 4.7, prijelaznoj klasi prema olimpijskim samcima Laseru i Laser Radialu. Plasman ostalih hrvatskih juniorki: 49. Rene Starić, 60. Ana Zelić, 83. Lea Kuret. Muška konkurencija okupila je 215 natjecatelja. Od četiri hrvatska predstavnika najbolje je odjedrio Paolo Mavričić, koji je zauzeo 39. mjesto. Na 43. mjestu natjecanje je okončao Frane Grego, 64. je bio Mateo Pavinčić, a 111. Toni Bušić.

Od 4. do 10. kolovoza u danskom Aarhusu po prvi put jedrilo se juniorsko prvenstvo Europskog jedriličarskog saveza, u više disciplina, po uzoru na slično natjecanje koje već dugi niz godina održava Svjetski jedriličarski savez. Svaka zemlja imala je pravo nastupiti s po dva natjecatelja u svakoj od sedam disciplina. Hrvatski juniori natjecali su se u Laser Radialu. U muškoj konkurenciji među 33 kormilara Dino Sindik je bio 12., a Mario Zekan 15. Kod djevojaka Antonela Kačan zauzela je 21. mjesto, a Nikolina Prtenjača 23. Ženska flota brojala je 26 natjecateljica.

Lovro Ivanov i Marko Carić ostvarili su solidan rezultat na Europskom juniorskom prvenstvu za olimpijski 470, održanom od 9. do 17. kolovoza na jezeru Garda u Italiji. U floti od 79 dvojaca zauzeli su dobro 19. mjesto, upisavši u 11 održanih plovova i jedno prvo mjesto.

Kadetska reprezentacija u momčadskom jedrenju putuje sutra za Italiju, gdje se od 22. do 25. kolovoza održava Europsko prvenstvo. Boje Hrvatske branit će Marko Žužić, Marko Gačić, Stipe Gašpić, Karla Šavar i Matija Biloglav.