Ivina bajka stala na samom kraju

Ivo Karlović nije uspio osvojiti naslov pobjednika ATP turnira u Düsseldorfu. U finalu ga je nadigrao Nijemac Philipp Kohlschreiber koji je bio bolji sa 6:2, 7:6.

24.5.2014.
14:17

Philipp Kohlschreiber osvojio je svoju petu titulu u karijeri svladavši u finalu ATP turnira u Düsseldorfu Ivu Karlovića. Kohlschreiber je bio bolji sa 6:2, 7:6 za sat i 14 minuta igre.

Nijemcu je ovo treća titula na zemljanoj podlozi, a jednu je već osvojio svladavši hrvatskog tenisača i to Marina Čilića u finalu Münchena prije dvije godine. München je osvajao dvaput te je po jednom slavio u Aucklandu i Halleu. Karlović je zapeo u svojem desetom finalu te je ostao na pet osvojenih turnira od kojih posljednji prošle godine u Bogoti.

U ovom susretu presudio je vrlo dobar retern Kohlschreibera koji je ostavio Karlovića na samo četiri as servisa uz 61 posto ubačaja prvog servisa. Nijemac je iskoristio sve tri break prilike dok je Karlović iskoristio tek jednu.

U prvom setu Karlović je brzo ušao u krizu na početnom udarcu i izgubio dva uzastopna servis gema što je omogućilo Kohlschreiberu bijeg na 5-1 i uzimanje prvog seta sa 6-2. Drugi set ponudio je ravnopravniju igru, igrači su sredinom seta razmijenili breakove i u konačnici otišli u tie-break. Tamo je Nijemac od početka dominirao, došao do 6-2 i završio posao. Karlović je uspio spasiti dvije meč lopte, ali ne i treću.

Hrvatski tenisač ulaskom u finale ovog turnira napunio se samopouzdanjem prije Roland Garrosa gdje ga odmah na početku očekuje vrlo težak protivnik, 11. nositelj Grigor Dimitrov.