Nakon velike drame Hrvatska je napokon slavila protiv ljutih rivala

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Svjetskog kupa u Almatiju, oni su u četvrtfinalu svladali Crnu Goru sa 6:5 (1:2, 1:1, 3:0, 1:2). U polufinalu ih čeka - Srbija!

22.8.2014.
13:20

Hrvatska je do pobjede protiv Crne Gore stigla zahvaljujući odličnoj igri u obrani, poglavito od sredine druge četvrtine pa do tri minute prije kraja utakmice kada nije primila niti jedan pogodak.

U tom razdoblju naši su igrači postigli četiri gola i poveli sa 6:3. Crnogorci su u završnici uspjeli smanjiti na 6:5 i zaprijetiti čak i poravnanjem, ali obrana Hrvatske je izdržala bez primljenog gola u posljednjoj minuti.

Najbolji strijelac u hrvatskoj reprezentaciji bio je Petar Muslim s tri pogotka, dok su se po jednom u strijelce upisali Ivan Buljubašić, Marko Macan i Anđelo Šetka.

U subotu Barakude u borbi za finale čeka reprezentacija Srbije. Srbijanski vaterpolisti nadigrali su u četvrtfinalu domaćina turnira Kazahstan sa 16-10. U drugom polufinalu sastat će se Mađarska i SAD. Mađarska je sa 15-1 porazila Južnoafričku Republiku, dok su Amerikanci sa 11-9 svladali Australiju, nakon boljeg izvođenja peteraca. U regularnom dijelu utakmice rezultat je bio 7-7.

Hrvatska i Srbija će subotnji polufinalni susret započeti u 13.40 sati po hrvatskom vremenu, dok će polufinale Mađarska - SAD biti odigrano ranije, s početkom u 12.20 sati.