Hrvatska razbila Crnu Goru i ušla u polufinale SP-a!

Hrvatski vaterpolisti pobjedom protiv Crne Gore 9:6 (2:2,2:1,4:0,1:3 ) izborili su polufinale Svjetskog prvenstva u Šangaju, ali i izravni plasman na Olimpijske igre u Londonu.

26.7.2011.
14:20

Dvije četvrtine Crnogorci su se uspješno držali protiv izabranika Ratka Rudića, ali protiv raspoložene Hrvatske jednostavno nisu mogli. Poveli su naši reprezentativci preko Mara Jokovića 1:0, ali nismo imali rješenje za igrača manje, pa smo se ubrzo našli u zaostatku 1:2. Ipak Obradović je uspio pogoditi na kraju prve četvrtine za 2:2.

Nakon što smo početkom druge četvrtine preko Jokovića poveli sa 3:2 do kraja utakmice više nismo ispuštali to vodstvo. Uspjeli su Crnogorci još jedino izjednačiti na 3:3, a nakon toga u bazenu je postojala samo Hrvatska.

Ključna se pokazala treća četvrtina koju su igrači Ratka Rudića odigrali gotovo savršeno. Pavić je na golu obranio sve, a u napadu su mrežu Crnogoraca redom parali Muslim, Joković, Sukno i Buljubašić, pa smo u zadnju četvrtinu utakmice ušli s nedostižnom prednošću od 8:3.

U posljednjem dijelu susretu Crnogorci su sa tri pogotka uspjeli ublažiti poraz, dok je pobjedu Hrvatske svojim drugim pogotkom potvrdio Obradović za konačnim 9:6. Kraj utakmice obilježio je manji incident, Andro Bušlje je dobio laktom u arkadu od Milana Tičića koji je nakon toga isključen.

U polufinalu će Hrvatska igrati protiv pobjednika dvoboja Španjolske i Italije, dok će o drugom finalistu odlučivati susret Mađarske i Srbije.

Velikom pobjedom naši igrači izborili su direktan plasman na Olimpijske igre u London sljedeće godine.

Junak naše pobjede kojom smo osigurali nastup na OI u Londonu sljedeće godine bio je Maro Joković. Svojom je ljevicom potpuno razbio i uzdrmao Šefika, četiri puta je tukao i četiri puta pogodio.

"Sve je ulazilo, otvorilo se, bila je takva utakmica. Ali presudilo je to što smo mi odigrali vrlo disciplinirano, u obrani smo odigrali baš sve što smo dogovorili. I ono što smo primili bio je više plod sreće, a ne naših propusta. Nije nam uopće bitno s kim ćemo se sučeliti u polufinalu, tko god dođe, dobro je došao, ali će nam u psihološkom smislu ta utakmica ipak biti lakša", ustvrdio je Joković.