Dvije medalje za hrvatske gimnastičare

Dvije medalje osvojili su hrvatski gimnastičari na Svjetskom kupu u Moskvi.

14.5.2011.
22:10

Mario Možnik, član zagrebačkog Sokola, osvojio je srebrnu medalju u vježbi na preči s mnogo boljom ocjenom nego u kvalifikacijama (15,800).

Napravio je Mario sjajnu vježbu, no kiks Nizozemca Zonderlanda, svjetskog prvaka na toj spravi, nije dočekao. Nizozemski gimnastičar je za svoju vježbu dobio ocjenu 16,050. U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Možnik je drugi.

U finalu vježbe na konju s hvataljkama Osječanin Robert Seligman nakon duljeg vremena osvojio je medalju - bio je treći. Išao je na sigurnu vježbu, bez previše rizika, i to mu se na kraju isplatilo.

Filip Ude, srebrni s Olimpijskih igara u Pekingu na ovoj spravi, na kraju je bio četvrti. Imao je nekoliko pogrešaka u središnjem dijelu vježbe.