Čudo! Nadal ne može vjerovati što mu se dogodilo

Rafael Nadal prvi je put u karijeri izgubio u četvrtfinalu nekog zemljanog ATP turnira iz Masters serije. Kralja zemlje izbacio je sunarodnjak David Ferrer rezultatom 7:6, 6:4.

18.4.2014.
15:16

Serija pobjeda Rafaela Nadala na zemljanim terenima protiv Davida Ferrera došla je kraju. Nadal je poražen u četvrtfinalu Monte Carla nakon dva sata i 15 minuta velike borbe sa 7:6, 6:4.

17 uzastopnih pobjeda imao je Rafael Nadal na zemljanoj podlozi protiv Davida Ferrera. Jedinu pobjedu do danas Ferrer je imao još u njihovom prvom meču u Stuttgartu 2004. godine nakon čega je Nadal apsolutno dominirao.

Međutim, u Monte Carlu Ferrer je odigrao fantastičan meč, bio je bolji protivnik i zaslužio je prolaz. Nadal je dosta griješio i nije bio dovoljno agresivan što je Ferrer znao iskoristiti te u konačnici upisati ukupno tek šestu pobjedu protiv svojeg prijatelja i sunarodnjaka.

Svih pet ranijih ubilježio je na tvrdoj podlozi, a posljednju od njih prošle godine u polufinalu Pariza.

Obojica tenisača imala su priličnih problema u držanju svojeg servisa, svaki je imao po deset break lopti, Ferrer je realizirao jednu više. Koliko je to bio naporan dvoboj pokazuje i činjenica da je prvih šest gemova trajalo ukupno čak 45 minuta!

Ferrer će u polufinalu igrati protiv Stanislasa Wawrinke koji je u ranijem susretu bio bolji od Milosa Raonica također u dva seta. Drugi polufinalni par bit će poznat nakon što svoje mečeve odrade Roger Federer i Jo-Wilfried Tsonga te Novak Đoković i Guillermo Garcia-Lopez.

Gotovo dva i pol sata su trebala Rogeru Federeru da slomi otpor Jo-Wilfrieda Tsonge u četvrtfinalu ATP turnira iz serije Masters 1000 u Monte Carlu.

Švicarski je tenisač na koncu slavio s 2-6, 7-6(6), 6-1, došavši do 11. pobjede u 15. međusobnom meču protiv Francuza. Svoj četvrti finale u Monte Carlu (sva tri dosadašnja je izgubio od Rafaela Nadala) lovit će protiv boljeg iz dvoboja Novaka Đokovića i Guillerma Garcia-Lopeza.

Federer se dugo mučio u meču protiv Tsonge, u jednom je trenutku bio i jako blizu poraza, a tek nakon što je u 16. prilici prvi put došao do breaka (!), voda je konačno krenula na njegov mlin. Dvanaesti igrač svijeta je lakoćom došao do prvog seta, dvaput oduzevši servis švicarskom genijalcu. U drugom setu Federer nije uspio iskoristiti nijednu od čak deset break-lopti, a pri vodstvu Tsonge sa 6-5 je gubio na svome servisu s 0-30. Bio je samo dva poena udaljen od poraza, ali uspio se izvući i povesti u tie-breaku sa 6-3. Ni tu mukama nije bio kraj jer je Tsonga izjednačio na 6-6, ali nakon toga je ipak izgubio dva poena u nizu.

To ga je očito slomilo jer mu je Federer u trećem setu napokon oduzeo servis i poveo s 2-0, pa potom napravio još jedan break i priči je bio kraj.

U ranijim je mečevima, podsjetimo, David Ferrer kreirao senzaciju pobijedivši prvog igrača svijeta Rafaela Nadala, dok je Stanislas Wawrinka očekivano bio bolji od Milosa Raonica.

ATP Monte Carlo: Đoković uz puno poteškoća u polufinale

Drugi svjetski tenisač Novak Đoković dugo je bio na konopcima protiv Španjolca Guillerma Garcia-Lopeza u četvrtfinalu ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu.

Branitelj naslova na koncu se ipak izvukao i došao do pobjede 4-6, 6-3, 6-1, a u polufinalu ga čeka novi klasik protiv Švicarca Rogera Federera koji je nešto ranije, također uz dosta muke, svladao Jo-Wilfrieda Tsongu s 2-6, 7-6(6), 6-1.

Garcia-Lopez je igrao sjajno set i pol i činilo se da bi mogao kreirati senzaciju i doći do prve pobjede u šestom međusobnom meču protiv Đokovića. Španjolac je u prvom setu stekao dva breaka prednosti od čega se Srbin nije uspio oporaviti. Istina, vratio je jedan break, ali drugi nije mogao.

U sljedećoj je dionici Garcia-Lopez imao nove tri prilike za break, nije ih iskoristio i to ga je na kraju skupo stajalo. Đoković je u osmom gemu iskoristio svoju jedinu break-loptu, uzeo je set i potpuno slomio moral 38. igraču svijeta. Treći je set nakon toga bio praktički samo formalnost, Đoković je triput oduzeo servis suparniku i zaključio priču.

ATP Monte Carlo, četvrtfinale: Ferrer (6) - Nadal (1) 7-6(1), 6-4 Wawrinka (3) - Raonic (8) 7-6(5), 6-2 Federer (4) - Tsonga (9) 2-6, 7-6(6), 6-1 Đoković (2) - Garcia-Lopez 4-6, 6-3, 6-1