To je bila borba! Čilić i Vekić u četvrtfinalu!

Hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je nakon velike borbe, koja je trajala dva sata i 23 minute, Španjolca Feliciana Lopeza sa 4:6, 7:6(5), 7:5. U pitanju je bio meč 3.

13.6.2013.
17:27

Tako Čilić i dalje ostaje u igri za obranu naslova na turniru u Londonu, makar će mu petak i četvrtfinale biti veliki test. Tada će igrati protiv drugog nositelja turnira, Čeha Tomaša Berdycha, koji je ove godine u Queensu dva meča dobio u dva seta (De Bakker, Žemlja).

Treba priznati da je Čilić bio na konopcima u meču protiv Lopeza. Lako je izgubio prvi set u kojem nije imao niti jednu break-loptu, dok ih je Lopez imao pet i iskoristio ih za jedan break i - set.

U drugom je setu svaki tenisač jednom gubio servis, a Španjolac je bio milimetrima blizu slavlja. Na kraju je drugi set otišao do tie-breaka gdje je Čilić u pravom trenutku, kod 5:5, napravio mini-break i dobio drugi set, dok je u trećem do breaka također došao u idealnom trenutku. Dobio je tri poena zaredom za break (6:5), a potom je lako odservirao za meč i prolaz među osam najboljih na turniru.

Lopez je osvojio više poena u meču (109:107), imao je jednu break-loptu više (10:9), a obojica su po tri puta lomila suparnika na početni udarac. Recimo i da je Čilić odservirao 18 aseva, a Lopez 13.

Čilić je ovim slavljem izjednačio na 2:2 u međusobnim ogledima protiv 31-godišnjeg Španjolca koji je u četvrtak imao dvostruki program u Queensu. Da bi došao do Čilića morao je ranije pobijediti Juliena Benneteaua.

Donna Vekić, 16-godišnja hrvatska tenisačica, plasirala se u četvrtfinale travnatog WTA turnira u Birminghamu nakon što je u tri seta (4:6, 6:2, 6:2) pobijedila Amerikanku Mariju Sanchez.

Vekić nije dobro otvorila meč protiv tenisačice koja se u glavni turnir probila kroz kvalifikacije (119. na svijetu). Dobila je Sanchez prvi set sa 6:4, ali je nominalno najbolja hrvatska tenisačica odmah na startu druge dionice počela okretati meč na svoju stranu.

Postala je daleko konkretnija na suparnički servis, pa je tako u drugom setu došla do četiri break-lopte i napravila je dva breaka, dok je tek jednu šansu suparnice spasila.

U trećem setu su u prva tri gema napravljena tri breaka, s tim da je Vekić napravila dva, a Sanchez jedan. Potom je još jednom 89. igračica na svijetu slomila Sanchez na njenom početnom udarcu i povela 5:2. Tada je spasila dvije break-lopte i okončala meč servisom za konačnih 4:6, 6:2, 6:2.

Ukupno je Vekić u meču odservirala šest aseva, stiskala je suparnicu na drugi servis (Vekić je osvojila 12 od 19 takvih poena), a odlično je koristila break-prilike (pet od osam).