U Londonu srušena još dva svjetska rekorda

Južnoafrikanac Cameron van der Burgh novi je svjetski rekorder i olimpijski pobjednik u utrci na 100 metara prsno.

30.7.2012.
8:10

24-godišnjak je s vremenom 58.46 oborio svjetski rekord Australca Brentona Rickarda iz Rima 2009. godine. Slavio je ispred drugog Australca, Christiana Sprengera (26), koji je dvije dužine bazena otplivao u vremenu 58.93.

Brončana medalja otišla je u Sjedinjene Američke Države, točnije Brendanu Hansenu (30) koji je za Van der Burghom zaostao 1.03 sekunde.

Recimo i da je sada već bivši svjetski rekorder Rickard (28) utrku okončao na šestom mjestu s vremenom 59.87.

Amerikanka Vollmer je dvije dužine olimpijskog bazena otplivala u vremenu 55.98, gotovo sekundu brže od drugoplasirane Kineskinje Lu Ying (56.87).

Kineskinja je u foto-finišu za dlaku završila ispred Australke Alicije Coutts koja je otplivala 100 metara u vremenu 56.94.

Recimo i da je na četvrtom mjestu završila bivša svjetska rekorderka Sjöström (57.17).