BRAVO SANDRA: / Novi veliki uspjeh hrvatske heroine

Hrvatske stolnotenisacice Sandra Paovic i Andela Muzinic osvojile su zlatne medalje, dok je Mirjana Lucic osvojila srebro na Otvorenom prvenstvu Slovenije u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom.

7.5.2015.
19:02

Sandra Paovic, clanica Uriha iz Zagreba, je u finalu svoje kategorije tjelesnog ostecenja pobijedila Ukrajinku Marinu Litovcenko 3-0, dok je Andela Muzinic, clanica splitskog Neca, u finalu bila je bolja od Austrijanke Doris Mader s 3-0. Mirjana Lucic koja nastupa za Uspon iz Velike Gorice, u finalu je izgubila od Brazilke Brune Alexandre s 1-3. Helena Dretar je prosla skupinu, no zapela je u cetvrtfinalu.

Muski dio reprezentacije nazalost, nije se uspio domoci borbi za odlicja. Danijel Lazov i Nino Basa su ispali u skupini, Tomislav Spalj i Vjekoslav Gregorovic su porazeni u osmini finala, a Pavao Jozic u cetvrtfinalu.

U Laskom nastupa cak 419 stolnotenisacica i stolnotenisaca iz 47 zemalja s pet kontinenata, medu kojima je cak devet svjetskih prvaka. Ovo prvenstvo Slovenije okupilo je daleko vise zemalja i sportasa nego proslogodisnje Svjetsko prvenstvo u Pekingu.

U petak su na rasporedu ekipna natjecanja koja ce se igrati po novim pravilima. Naime ekipni dio igra se prvo u srazu parova te u pojedinacnim borbama i pobjedu odnosi ekipa koja prva zabiljezi dvije pobjede.