Div sa Šalate završio nastup u Zagrebu: I peti put izgubio od Dodiga

U hrvatskom dvoboju u sklopu 2. kola ATP turnira u Zagrebu Ivan Dodig je pobijedio Ivu Karlovića sa 7-6(5), 6-3 poslije jednog sata i 20 minuta igre.

6.2.2014.
19:17

Dodig se tako i peti put pokazao nerješivom zagonetkom za Karlovića. Dvojici hrvatskih tenisača ovo je bio peti međusobni dvoboj, a 29-godišnji Međugorac je slavio i peti put. Dvaput je Dodig bio bolji na Australian Openu, 2011. i ove godine, a pobijedio je i na Challengeru u Bratislavi, te lani u Zagrebu.

Karlović je u prvom setu imao tri break-lopte pri svome vodstvu 5-4, ali Dodig se izvukao. U tie-breaku se 34. igrač svijeta pokazao uspješnijim i iskoristio prvu set loptu. Kod 1-1 u drugoj dionici Karlović je imao nove četiri prilike za break, ponovno ih nije iskoristio, a novu šansu više nije dobio. Dodig je u šestom gemu realizirao svoju prvu priliku za oduzimanje servisa i priči je bio kraj.

Četvrtog nositelja u petak u četvrtfinalu očekuje novi hrvatski derbi. Igrat će protiv sugrađanina Marina Čilića protiv kojeg je dosad igrao četiri puta na ATP Touru, a omjer je trenutno izjednačen (2-2).