Novak Đoković, drugi tenisač svijeta i trostruki pobjednik ATP Masters 1000 turnira u Miamiju, igrat će u četvrtfinalu ovogodišnjeg izdanja Sony Open Tennisa protiv Britanca Andyja Murrayja.

26.3.2014.
8:49

Đoković je pobijedio Španjolca Tommyja Robreda 6-3, 7-5 za 82 minute igre u osmini finala. Strpljivo je srpski tenisač čekao svoje šanse za oduzimanje servisa i realizirao obje koje je imao u meču. Robredo je imao samo jednu jednu u prvom setu koju nije iskoristio.

Poseban trenutak dogodio se u trećem gemu drugog seta pri izjednačenju na servisu Robreda. Linijski sudac je Španjolcu krivo uzviknuo aut, a glavni sudac je poništio poen i odlučio da se mora ponoviti. Međutim, Nole je odlučio priznati da je lopta pala na crtu te je za taj potez nagrađen ovacijama.

Đoković je imao 19 izravnih poena u meču i 21 neforsiranu pogrešku, dok je iskusni Španjolac upisao samo 9 izravnih poena i 28 neforsiranih pogrešaka.

Bio je to sedmi ogled ove dvojice i šesta uzastopna pobjeda Đokovića, nakon što je Robredo dobio prvi meč još 2005. godine u Parizu.

Branitelj naslova Andy Murray je, pak, za samo 73 minute igre svladao Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu 6-4, 6-1. Škotski tenisač, koji je nedavno objavio raskid suradnje sa svojim trenerom Ivanom Lendlom, izborio je čak 12 break-lopti u meču, iskoristio ih četiri, dok suparniku nije dopustio niti jednu. Štoviše, izgubio je samo šest poena na servisu.

Murray i Đoković sastat će se prvi puta od prošlogodišnjeg finala Wimbledona koji je dobio Britanac. Đoković ukupno vodi s 11-8 u pobjedama.

Švicarac Roger Federer razbio je Francuza Richarda Gasqueta 6-1, 6-2 za samo 49 minuta igre. Ostvario je 12. pobjedu u 14. ogledau protiv Gasqueta. U četvrtfinalu ga očekuje Japanac Kei Nishikori, koji je bio bolji od prošlogodišnjeg finalista Miamija, Španjolca Davida Ferrera 7-6(7), 2-6, 7-6(9) nakon tri sata i šest minuta borbe. Nishikori je izvukao četiri Ferrerove meč-lopte.

Za razliku od Federera, njegov sunarodnjak Stanislas Wawrinka, pobjednik Australian Opena, oprostio se u osmini finala. Svladao ga je Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov 6-4, 3-6, 6-1.

Ruskinja Marija Šarapova, koja je pet puta igrala u finalu WTA turnira u Miamiju, ali ga nikada nije osvojila, pobijedila je u četvrtfinalu Čehinju Petru Kvitovu 7-5, 6-1. Kvitova je povela sa 4-2, ali je nakon toga Šarapova dobila 11 od preostalih 13 gemova do kraja meča.

Kvitova je dobila dva od prva tri dvoboja protiv Šarapove, uključujući i finale Wimbledona 2011. godine. Nakon toga je Ruskinja upisala četiri uzastopne pobjede, računajući i ovu. U polufinalu će Šarapova igrati protiv pobjednice ogleda između šesterostruke pobjednice i braniteljice naslova, Amerikanke Serene Williams i Njemice Angelique Kerber.

Dolgopolov (22) – Wawrinka (3) 6-4, 3-6, 6-1 Federer (5) – Gasquet (9) 6-1, 6-2 Nishikori (20) – Ferrer (4) 7-6(7), 2-6, 7-6(9) Murray (6) – Tsonga (11) 6-4, 6-1 Đoković (2) – Robredo (16) 6-3, 7-5 WTA Miami, četvrtfinale: Šarapova (4) – Kvitova (8) 7-5, 6-1