Dva polufinala: Odličan dan za hrvatski tenis

Mlada hrvatska tenisačica Ana Konjuh izborila je prvi polufinale WTA turnira u svojoj karijeri.

18.7.2014.
16:54

Nakon sat i 36 minuta igre Konjuh je u prvom međusobnom ogledu protiv Ukrajinke slavila rezultatom 6:4, 1:6, 6:1. Bio je to susret uspona i padova obiju tenisačica, a u takvoj se igri bolje snašla naša predstavnica. U prvom je setu Svitolina odmah na početku povela s 3:0, pa 4:1, da bi Konjuh dobila idućih pet gemova i uzela prvi set rezultatom 6:4.

U drugom je Svitolina ponovno povela s 3:0 i 4:1, no ovoga se puta nije dala iznenaditi, te je kod posljednje spomenutog rezultata napravila još jedan break, a potom odservirala za poravnanje rezultata u setovima na 1:1. Srećom našu igračicu to nije uzdrmalo.

Konjuh je u odlučujućem setu primijenila isti recept kao i njena suparnica u drugom. Odmah na početku trećeg seta Dubrovčanka je napravila break, povela s 3:0, pa 4:1, te potom još jednom oduzela servis svojoj suparnici i bez ikakvih problema zaključila meč svojim početnim udarcem.

Konjuh će u polufinalu igrati protiv Talijanke Roberte Vinci.

Hrvatski tenisač Ivo Karlović izborio je polufinale ATP turnira u kolumbijskoj Bogoti, nakon što je sa 6-3, 7-6(6) bio bolji od Tajvanca Jimmyja Wanga...

Bio im je to treći međusobni susret na ATP Touru, te druga pobjeda našeg tenisača. Uzvratio je Karlović Wangu za poraz na US Openu prije dvije godine, kada je bilo 3-1 u setovima za Tajvanca.

Ovoga je puta Karlović bio jednostavno predobar za 29-godišnjeg Wanga, koji može biti sretan da je u drugom setu bio iole konkurentan. Karlović je s dva breaka (za 4-3 i 6-3) dobio prvu dionicu, a onda je propustio čak četiri prilike za obrat u drugom setu, pa je pobjednika morao odlučiti tie-break.

Karlović je rano došao do mini-breaka dvostrukom pogreškom Tajvanca, no odmah je Wang vratio izgubljeno i poravnao na 2-2. Obojica su nakon toga držali vlastite servise do 5-5, kada je uslijedio, činilo se, ključni mini-break našeg tenisača. Iako je imao meč-loptu na vlastitom servisu, Karlović to nije uspio realizirati, no zato nije propustio iskoristiti drugu meč-loptu na početnom udarcu Wanga.