Zagreb u Beogradu slomio FMP

2.3.2010.
23:27

Mravi su sjajno otvorili susret i već nakon prve dionice imali devet koševa viška. Do konca poluvremena prednost je iznosila čak 19 koševa (44:25) i činilo se kako je utakmica razriješena.

No, domaćin je u trećoj četvrtini smanjio na minus deset, a početkom zadnje dionice i na minus četiri koša razlike (62:58). Srećom, Zagreb je uzvratio serijom 8-0 i vratio susret pod svoju kontrolu.

Najefikasniji igrači u Zagrebovim redovima bili su Krunoslav Simon (23 koša, četiri skoka i šest asistencija), Andrej Štimac (17 koševa i sedam skokova), Pankracije Barač (14) te Luka Žorić (13 koševa). Domaćine su predvodili Radetić i Čović sa po 13 koševa.

Ovom pobjedom Zagreb CO je skočio na prvo mjesto skupine sa 8 bodova koliko ima i FMP. Na trećem mjestu je Artland Dragons sa šest bodova, dok je na začelju Liege sa pet bodova.