Vratar golgeter zabio 85. put

Rekorder među vratarima po broju postignutih golova dodao je još na svoj konto. Rogério Ceni je u uvjerljivoj pobjedi São Paula nad Sport Recifeom (4:0) zabio drugi gol iz slobodnog udarca.

7.12.2009.
22:16

Brazilski golman koji je 'čitavu vječnost' (od 1993. godine) na vratima São Paula opet je oduševio domaće navijače. U posljednjem kolu brazilskog prvenstva njegova je momčad na kod kuće uvjerljivo porazila Sport Recife sa 4:0, a Rogério Mücke Ceni bio je strijelac drugog pogotka.

Prethodno su gosti u 32. minuti ostali bez isljučenog Moacira, a samo četiri minuta kasnije je 34-godišnji napadač São Paula Washington Stecanela Cerqueira načeo mrežu Sport Reficea.

U 40. minuti je i domaćinima isključen Silva, no izjednačenje snaga na terenu nije previše pomoglo gostima. Dapače, u drugom poluvremenu su primili još tri gola, a seriju je u 53. minuti prekrasno izvedenim slobodnim udarcem otvorio 36-godišnji vratar São Paula.

Iskusni Rogério Ceni namjestio je loptu na 20-tak metara i neobranjivo pogodio sam kut gostujućih vrata. Bio je to njegov 85. pogodak u dugotrajnoj karijeri – 36 ih je zabio iz jedanaesteraca, a 49 iz slobodnih udaraca.

Ne treba niti spominjati da je Brazilac apsolutni rekorder po broju postignutih golova među vratarima, a na vrh je izbio 20. kolovoza 2006. kada je s dva gola protiv Cruzeira (slobodnjak i penal op.a.) preskočio kontroverznog paragvajskog golmana Joséa Luisa Chilaverta (62 pogotka).

Spomenimo da je pobjedu São Paula potvrdio autor hat-tricka Washington, koji je svoj drugi i treći zgoditak na utakmici zabio u 65. i 89. minuti. Gosti su, inače, od 74. minute igrali s devetoricom jer im je isključen i Cesar.