Zeko je u svojoj premijeri na Maksimiru doživio šok već u 10. minuti.

14.7.2010.
0:17

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 10.000. Sudac: Thorsten Kinhöfer(Njemačka). Strijelci: 0:1 - Bubanja (10), 1:1 - Mandžukić (30), 2:1 - Slepička (38), 3:1 - Mandžukić (63), 4:1 - Sammir (77), 5:1 - Etto (80).

DINAMO (4-3-3): Butina - Etto, Mesarić, Biščan, Ibanez - Chago, Badelj, Sammir - Morales, Mandžukić, Slepička.

LUKA KOPER (4-2-3-1): Hasič - Struna, Handanagič, Polovanec, Karič - Sesar, Kovačevič, Marčeta - Pavlin, Bubanja - Brulc. Dinamo je u svojoj premijernoj europskoj ovosezonskoj utakmici nakon šokantnog početka i vodstva Slovenaca potpuno deklasirao Kopar i visokom 5:1 pobjedom gotovo osigurao prolaz u sljedeće pretkolo i prije uzvrata u Deželi.

arti-201007130684006Debi Velimira Zajeca u natjecateljskoj utakmici u Maksimir je došlo pogledati desetak tisuća ljudi koji su već na početku legendarnom Zeki poručili što očekuju od njegovih igrača skandirajući Hoćemo pobjedu!

No za želje navijača Dinama sluha nije imao Bubanja, koji je u 10. minuti nakon sjajne kombinacije s Brulcem zatresao Butininu mrežu za vodstvo Kopra i šokirao navijače Modrih.

Dinamo je odmah uzvratio preko Mandžukića, ali je slovenski vratar ipak bio na pravom mjestu. Hrvatski prvak je nakon primljenog gola zagospodario terenom i pokušavao zaprijetiti iz daljine i kornera, a pritisak se isplatio nakon pola sata igre.

Karič je izgubio loptu na sredini terena, Slepička je odmah dodao Sammiru, koji je vrhunskom loptom pronašao Mandžukića. Najbolji napadač Dinama je zaobišao Polovaneca i potom ispod Hasiča pogodio suparničku mrežu.

Sjajnu šansu Dinamo je imao i šest minuta kasnije kada je Mandžukić sjajno pronašao usamljenog Moralesa koji je, umjesto mreže, pogodio vratara Hasiča, no samo dvije minute kasnije na semaforu je zasvijetlilo 2:1.

Chago je odigrao za Mandžukića, koji je glavom spustio utrčalom Slepički. Nije bilo zaleđa i Čeh je lakoćom zaobišao slovenskog vratara te pogodio praznu mrežu.

Dinamo je nastavio u istom ritmu u kojem je završio prvi dio utakmice te je već u trećoj minuti nastavka Slepička zapucao zicer. Badelj je milimetarski točnom loptom pronašao Sammira, koji je vrhunski odigrao za češkog napadača. Slepi je, međutim, pucao vrlo loše iako je bio potpuno neometan.

Slovenci su najbliže izjednačenju bili u 56. minuti kada je Brulc sa samo par metara neshvatljivo pucao preko gola i Dinamu ostavio prednost. Kazna je stigla u 63. minuti kada je Mandžo zabio za povećanje vodstva.

Etto se velikom borbenošću izborio za jednu 'ničiju' loptu i ubacio ju suparnički šesnaesterac gdje je Sammir promašio bubamaru. No ona se ipak odbila do Mandžukića, koji je naciljao sam kut slovenske mreže i pogodio za 3:1.

Modri su nastavili nizati odlične šanse, a jednu takvu je u 67. minuti promašio Igor Bišćan. Sammir je ubacio centaršut, Mandžukić glavom spustio loptu, a kapetan Dinama sa samo metra udaljenosti promašio slovenska vrata.

Samo dvije minute kasnije Dinamo je imao novu stopostotnu šansu kada je Sivonjić ubacio pred vrata Kopra, usamljeni Sammir je bio najviši u skoku, no promašio je gol.

Ipak, Brazilac se iskupio u 77. minuti kada mu je na vrhu šesnaesterca loptu poslužio Sivonjić, a Sammir zabio za 4:1.

Samo tri minute poslije Modri su petardom dotukli protivnika. Slepička je prekrasnim dodavanjem petom pronašao Etta u praznom prostoru, a Brazilac je loptu poslao iza leđa protivničkog golmana za miran uzvrat i ugodan izlet u Sloveniju za tjedan dana.

DINAMO - Koper 5:1 Hapoel Tel Aviv - Željezničar Sarajevo 5:0 Liteks Loveč - Rudar Pljevlja 1:0 Omonia Nikozija - FK Renova 3:0 AIK Solna - Jeunesse Esch 1:0 Levadia Tallin - Debrecen 1:1 Red Bull Salzburg - HB Torshavn 5:0 (Pokrivač igrao od 60. minute) Birkirkara - MSK Žilina 1:0 Liepaja Metalurgs - Sparta 0:3 Inter Baku - Lech Poznan 0:1 Bohemians - TNS 1:0