Slovačka reprezentacija pala je bez ispaljenog metak protiv Paragvaja. Prvi udarac u okvir suparničkih vrata Slovaci su uputili tek u 92.

20.6.2010.
17:55

Bloemfontein/Mangaung. Gledatelja: 27.000. Sudac: Eddy Maillet ( Šejšeli). Strijelci: 0:1 - Vera (27), 0:2 - Riveros (86).

PARAGVAJ: Villar - Bonet, Da Silva, Alcaraz, Morel - Vera (88. E.Barreto), V. Caceres, Riveros - Barrios (82. Cardozo), Santa Cruz,Valdez (68. Torres).

SLOVAČKA: Mucha - Pekarik, Škrtel, Šalata (83. Stoch), Durica -Štrba - Šestak (70. Hološko), Kozak, Hamšik, Weiss - Vittek.

Nogometaši Paragvaja pobijedili su u susretu 2. kola SP-a u Bloemfonteinu Slovačku 2:0 i tako se praktički plasirali u osminu finala jer im je u zadnjem susretu s Novim Zelandom dovoljan i bod.

Paragvajci su potpuno deklasirali Slovake koji se očito nisu oporavili od izjednačujućeg gola koji im je u 93. minuti dao Novozelanđanin Reid.

Iznimno slaba i beskrvna igra Slovaka očitovala se u činjenici da su do 88. minute imali svega jedan udarac na vrata, a i taj je otišao daleko, daleko, dok su u 92. minuti prvi puta pogodili okvir.

Paragvajci su igrali čvrsto, napadali su dok nisu postigli prvi zgoditak, dok su u drugom dijelu igrali zatvorenije čekajući na pogrešku Slovaka, koju su dočekali u 86. minuti.

Prvi pogodak je pao u 26. minuti nakon brze i precizne akcije koju je okončao udarcem u samo desni kut vratara Enrique Vera, dok je četiri minute prije kraja Cristian Riveros pokraj čak pet slovačkih braniča još jednom svladao slovačkog vratara Muchu.

U drugoj utakmici skupine kasnije igraju Italija i Novi Zeland. Nakon nepotpunog drugog kola u vodstvu je Paragvaj s četiri boda, dok Italija, Novi Zeland i Slovačka imaju po jedan bod. U trećem kolu sastaju se Italija i Slovačka, te Paragvaj i Novi Zeland.

Udarci 6 - 11 Udarci u okvir 1 - 5 Korneri 3 - 1 Zaleđa 3 - 0 Prekršaji 14 - 18 Žuti kartoni 3 - 1 Crveni kartoni 0 - 0 Posjed lopte 51% - 49%