Hrvatski branič postigao je svoj prvijenac u dresu Hoffenheima.

28.3.2010.
20:40

U prvom nedjeljnom susretu 28. kola njemačkog prvenstva Hoffenheim je na svom terenu jedva izvukao remi protiv Freiburga rezultatom1:1 (0:0). Gosti su poveli u 64. minuti pogotkom Kamerunca Mohammadoua Idrissoua, a nešto kasnije je na scenu stupio Josip Šimunić.

Hrvatski reprezentativac je otišao duboko na polovicu gostiju, gotovo u napad, kako bi skok-igrom kreirao neke prilike za svoje napadače. A onda je u 80. minuti krenula brza kontra domaćina, lopta je došla do Carlosa Eduarda, koji je dodao prema Šimuniću.

Neizostavni član udarne Bilićeve momčad primirio je loptu i potom manirom rasnog strijelca hladnokrvno matirao vratara Freiburga za izjednačenje. Bio je to Šimunićev prvi gol u dresu Hoffenheima i četvrti u bundesligaškoj karijeri.

Prethodna tri pogotka zabio je za Herthu, a posljednji puta je pogodio suparničku mrežu još 19. travnja 2009. upravo u majici berlinske momčadi.

Nakon ovog remija, Hoffenheim se nalazi na 11. mjestu sa 34 boda, dok je Freiburg na 16. poziciji sa 10 bodova manje.