Nova Hajdukova europska avantura teško je mogla početi gore. Već u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lipe, Splićani su iz Bukurešta ispraćeni sa zabrinjavajućih 3:1.

30.7.2010.
0:00

3. pretkolo Europske lige Bukurešt. Stadion Dinama. Gledatelja: 8.000. Sudac: Lee Probert (Engleska). Strijelci: 1:0 - Cristea (5-11m), 2:0 - Garat (40), 2:1 - Tomasov (65), 3:1 - Kone (70). DINAMO B.: Curca, Pulhac, Kone, An. Cristea (Paun, 76), Ganea, Ad. Cristea, Torje (Munteanu, 54), Scarlatache, Homei, N'Doye, Garat. HAJDUK: Subašić, Ljubičić (Brkljača, 44), Buljat, Vejić, Ibričić, Andrić, Strinić, Oremuš (Tomasov, 46), Režić, Maloča, An. Sharbini.arti-201007290743006Premda je trener Hajduka u napad stavio samo Anasa Sharbinija, te zaigrao s pravim bedemom u obrani, Špacina slavna taktička pirija nije izdržala duže od pet minuta. Već u tom kratkom vremenu Rumunji su stvorili dvije dobre prilike, a treća je završila pogotkom.

Torje je pobjegao uspavanoj obrani bilih, a povratniku na gol Danijelu Subašiću nije ostalo ništa drugo nego da ga sruši. Jedanaesterac je u vodstvo pretvorio Andrei Cristea.

Hajduk se tada malo trgnuo, ozbiljnije krenuvši naprijed, ali sve je više praznog prostora ostajalo u poroznoj obrani i veznom redu. Najbolju priliku prvog dijela promašio je Anas Sharbini u 26. minuti. Režić mu je s desne strane podvalio sjajnu loptu pred prazan gol, ali Anas je pucao katastrofalno, visoko na tribinu. Nekoliko minuta ranije i Ibričić je bio u dobroj situaciji, ali ga je zaustavio vratar Curca. U 35. minuti Ibro je sjajno ubacio u peterac, ovoga puta iz slobodnog udaraca s lijeve strane, ali nitko od Hajdukovih igrača nije se našao na pravom mjestu da je ispred domaćeg vratara spremi u mrežu.

Na utakmici nije bilo Hajdukovih navijača koji su doputovali u Bukurešt, ali na dan utakmice su saznali da im UEFA ne dozvoljava ulazak na stadion pa su, po riječima komentatora Nove TV, utakmicu gledali u obližnjem kafiću, a tijekom dana nisu pravili veće incidente. Zabilježen je tek jedan "folklorni" obračun dviju skupina navijača Hajduka i Dinama iz Bukurešta.Kazna je stigla u najgore vrijeme, krajem prvog dijela, a sve zasluge za taj drugi gol ima vratar Subašić. Tukao je Cristea s ruba šesnaesterca, lopta je kroz ruke prošla Subašiću, pa se od stative odbila na gol crtu. Garat nije imao težak posao zabiti s nekoliko centimetara.

Rumunji su u nastavku krenuli i po treći gol ne bi li sve riješili već u prvom susretu, ali gol je pao na drugoj strani. Bila je to mala majstorija Marina Tomasova, kojeg je Poklepović u poluvremenu uveo umjesto Mirka Oremuša. Ibričić je opet započeo akciju, okomitom loptom u šesnaesterac, tamo su Dinamovi braniči pogriješili i kratko odbili loptu do Tomasova, koji ju petom gura u prostor, te iz prve gađa suprotni kut Dinamova gola. Sjajno, Hajduk je živnuo, sve se činilo puno ljepše, a onda već nakon nekoliko miniuta novi šok.

Opet je loše reagirala Hajdukova obrana, lopta je došla do Konea, koji ju iz poluvoleja zakucava pod prečku. Šokirao je taj gol Splićane, ali još i više promašaj utakmice koji je Tomasov izveo u 80. minuti. Strinić je centrirao, lopta je iznenadila domaćeg vratara i pogodila gredu, odbijenu loptu Tomasov sa samo pet metara iz voleja šalje pokraj gola.

Na kraju je Hajduk imao i sreće jer im je u zadnjim minutama nakon Dinamovog kornera i smiješne reakcije obrane lopta opasno šetala po gol-crti, a u zadnji čas izbio ju je Strinić.

Sada samo ostaje nada u čudo na prepunom Poljudu.