Los Angeles Lakersi pobjedom su započeli obranu naslova prvaka NBA lige svladavši u svom Staples Centru Boston Celticse sa 102:89 u prvoj utakmici finala doigravanja.

4.6.2010.
10:48

Kobe Bryant postigao je 30 poena, Španjolac Pau Gasol je utakmicu završio s 23 koša i 14 skokova, a Ron Artest je dodao 15 poena.

Paul Pierce je postigao 24 poena za Boston, koji nije mogao dostići dvoznamenkasto vodstvo Lakersa kroz veći dio drugog dijela igre.

Lakersi su započeli četvrtu četvrtinu s 20 poena prednosti, koja je pala na 11, no Celticsi nisu uspjeli smanjiti.

Ray Allen postigao je 12 poena u 27 minuta, nakupivši osobne greške dok je pokušavao čuvati Bryanta.

LA Lakersi došli su do rezultata 9-0 kod kuće u playoffu i do 12. pobjede kod kuće u doigravanju, ako se računa i prošla sezona.

Druga utakmica finala igra se u nedjelju u Staples Centru u Los Anglesu, a nadmetanje za prvaka NBA-a potom se seli u Boston.