Sudac Svilokos se razmahao jedanaestecima u početnim minutama susreta u Gradskom vrtu. Osijek je poveo, ali Zagrepčani su već nakon 24 minute igre vodili 2:1.

17.10.2010.
0:23

arti-201010160277006Derbi 11. kola HNL-a nije ispunio Gradski vrt, no domaći gledatelji su već u šestoj minuti imala puno razloga za zadovoljstvo. Šime Vrsaljko je u svom kaznenom prostoru igrao rukom nakon jednog ubačaja i sudac Vlado Svilokos odmah je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator jedanaesterca bio je Vedran Nikšić.

Radost Osječana bila je kratkog vijeka jer je već u 14. minuti sudac Svilokos opet pokazao na 'kreč', ali ovoga puta za Dinamo. Situacija je bila gotovo identična kao i kod prvog penala, Ibriks je rukom zaustavio centaršut Cufrea, a najstrožu kaznu za goste u pogodak je pretvorio Sammir.

arti-201010160192006Zagrepčani su deset minuta kasnije stigli i do vodstva nakon što se Milan Badelj najbolje snašao u domaćem šesnaestercu te zakucao loptu u mrežu solidnog vratara Karduma.

Dinamo je već do poluvremena mogao povećati svoju prednosti, ali je Ante Rukavina upropastio vrhunsku priliku. Gostujući napadač je izašao sam pred osječkog vratara koji mu se bacio u nogu i tako spasio svoju momčad.

U 63. minuti vratnica je spasila Osijek nakon udarac Vrsaljka, a potom su domaćini zagospodarili travnjakom. U završnici su igrači Branka Karačića 'otvorenim gardom' krenuli po izjednačenje, no umjesto toga, primili su još jedan pogodak. U posljednjoj minuti sudačke nadokande osječko obrani je pobjegao Fatos Beqiraj i preciznim udarcem pogodio za 3:1.